سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، طی سخنانی اظهار داشت: در 8آبان ماه سال 82 بنا به تشخیص نخبگان نظامی و غیر نظامی و احساس خلا در حوزه رصد تهدیدات در حوزه غیر نظامی برای کمک به توسعه کشور، فرمانده معظم کل قوا دستور تشکیل سازمان پدافند غیرعامل زیر نظر ستاد کل نیروهای مسلح را دادند.

وی ادامه داد: از ابتدای تاسیس این سازمان تا کنون تلاش خوبی برای بررسی تهدیدات در حوزه غیر نظامی برای کاهش اثر این تهدیدات بر زیرساخت‌های کشور با کمک سایر دستگا‌ه‌های اجرایی انجام داده است. در بخش دفاع غیر نظامی اقدامات زیرساختی مستحکم و خوبی انجام شده و در این حوزه به مصونیت نسبی رسیده‌ایم.

سردار جلالی با بیان اینکه امروز با طیفی از تهدیدات ترکیبی روبرو هستیم، گفت: ترامپ پس از مطالعات خود بر خللاف انتظار همه که فکر می‌کردند به دنبال رویکرد سخت و نظامی خواهد رفت، همان راهبرد اوباما را در قبال ایران ادامه داد و تهدیدات در حوزه نرم و نفوذ و جنگ رسانه‌ای و دیپلماتیک را پیگیری کرد.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل ادامه داد: احساس دشمن این است که در حوزه اقتصادی می‌تواند به اهداف خود دست‌ پیدا کند و صحنه اصلی جنگ را در حوزه اقتصاد ترسیم کرده است.

وی با اشاره به موضوع برجام خاطرنشان کرد: همه دنیا می‌دانند وقتی ایران برجام را پذیرفت به تمام تعهدات خود عمل کرد اما دشمن با سوء استفاده از حوزه هسته‌ای قصد کمرنگ کردن حضور ایران در منطقه را دارد و دفاع آمریکایی‌ها از داعش بسیار جدی است و هدف آنها تحت‌الشعاع قرار دادن پیروزی‌های ایران در منطقه است.

سردار جلالی تصریح کرد: آمریکا تهدید کرده‌است به رفتار سایبری ایران پاسخ سایبری خواهد داد و این نشان دهنده برنامه آنها برای بخش سایبری ما است. از دیگر برنامه‌های آمریکا ایجاد دوقطبی امنیت و اقتصاد در ایران است و آنها می‌خواهند از این طریق افکار عمومی در داخل کشور ما را به بازی بگیرند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل با بیان اینکه ما امروز بر سر دوراهی تسلیم یا مقاومت در برابر آمریکا هستیم،‌ اظهار داشت: رهبر انقلاب گفتند که پاسخ ما به آمریکا یک مقاومت ملی در برابر تهدیدات است. سازش با مذاکره یا بدون مذاکره، هزینه‌های زیادی برای کشور دارد. به نظر من بزرگترین دستاورد برجام اثبات عدم اطمینان به دشمن و سوء ضن به آن بود.

وی ادامه داد: از کشور ما بایستی یک صدا در قالب مردم و دولت بیرون بیاید. باید با مقاومت در حوزه سیاسی و تداوم خط مقاومت در منطقه و حفظ و حدت و یگپارچگی اجازه نفوذ را به دشمن ندهیم. مقاومت در حوزه اقتصادی و محور قرار دادن اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی و تکیه بر الگوی مصرف داخلی و دیپلماسی اقتصادی می‌تواند برای ما حیات بخش باشد.

سردار جلالی عنوان کرد:در بخش دفاعی با ایجاد آمادگی دفاعی و تفهیم آن به دشمن آماده خفه کردن هر تهدید در نطفه هستیم. ما امروز در شرایط بهتری از دفاع مقدس هستیم و مولفه‌های قدرت ما بسیار بهتر از دوران دفاع مقدس است.