• لینک کوتاه
 • منبع: میزان کد خبر: 451207

  مشاور عالی سازمان سنجش کشور از آغاز انتخاب رشته کنکور ارشد سال ۹۶ از فردا یکشنبه ۲۱ خرداد ماه خبرداد.

  به گزارش پارس نیوز،

  حسین توکلی گفت: نتیجه اولیه آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ به صورت کارنامه تنظیم و این کارنامه از روز دوشنبه ۱۵ خردادماه به روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

  وی افزود: بر اساس آمار، از تعداد ۷۰۷ هزار و ۶۳ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۶۵۶ هزار و ۱۸۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده که از این تعداد، ۳۲۵ هزار و ۲۲۷ نفر زن و ۳۳۰ هزار و ۹۵۶ نفر مرد بودند.

  مشاور عالی سازمان سنجش کشور با ارائه آماری از تعداد داوطلبانی که نسبت به دریافت پرینت شرکت در آزمون خود اقدام کرده اند خاطرنشان کرد: تا ساعت ۸ صبح امروز شنبه ۲۰ خرداد ماه، تاکنون ۶۵۶ هزار و ۴۵۲ داوطلب پرینت کارنامه خود را دریافت کرده اند.

  توکلی با تاکید بر لزوم مراجعه شرکت کنندگان مجاز به سایت سازمان سنجش برای انتخاب رشته اظهارکرد: داوطلبانی که بر اساس اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شده اند باید از فردا یکشنبه ۲۱ خرداد ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به انتخاب حد اکثر ۱۰۰ رشته محل اقدام کنند. 

  وی در پاسخ به این پرسش که ظرفیت در نظر گرفته شده برای پذیرش دانشجو در این دوره چه تعداد است؟، گفت: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ بدون احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد بیش از ۱۶۲ هزار و ۵۰۰ هزار نفر اعلام شده است. 

   

  سازمان سنجش آموزش کشور انتخاب رشته کنکور ارشد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها