• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 436399

  در پیام وزیر آموزش و پرورش در آستانه نو شدن سال آمده است: ما به گفتمان ملّی برای اعتلای آموزش و پرورش نیازمندیم تا در آن مدرسه، مبنای توسعه به شمار آید و معلم هویت و منزلتی تازه یابد و دانش‌آموز مهم‌ترین سرمایه ملّی محسوب شود.

  به گزارش پارس نیوز،

  فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در آستانه نو شدن سال، پیام عیدانه‌ای خطاب به معلمان و دانش‌آموزان کشور صادر کرد.

  در پیام نوروزی وزیر آموزش و پرورش به فرهنگیان کشور آمده است: «نوروز را که جشن نکوداشت همه نو شدن‌ها و نیکوکاری‌هاست و امسال نیز مقرون و متبرک به میلاد خجسته بانوی دو عالم و مادر نور و سرور حضرت زهرا(س) است را صمیمانه به محضر معلمان شریف، مدیران گرانقدر  و کارکنان عزیز دستگاه عظیم تعلیم و تربیت کشور تبریک می‌گویم و عزت و سربلندی را در سال نو برایتان خواستارم.

  به فرمایش نبی مکرم اسلام( ص)، «انسان در سیر روزگاران در مسیر نسیم‌های بالنده و پرورش دهنده‌ای قرار می‌گیرد که نباید خود را از آن محروم سازد»؛ و یکی از آن ایام، بهاران است که هم پرورش دهنده طبیعت و هم رشد دهنده اندیشه و انسانیت است و به تعبیر امیرمومنان علی (ع)،«انسان، جهانی بزرگ است» بنابراین در این نوزایی و نوشوندگی، حتما باید تحولی ژرف‌تر و عمیق‌تر از طبیعت بیابد.

  بی گمان یکی از عرصه‌ها و پهنه‌هایی که این دگرگونی‌ها  می‌تواند در آن نمود یابد، «مدرسه» است که بیش از هر جای دیگر، نیازمند دمیدن این نسیم نوروزی است و اینجانب خاضعانه برای تحقق این تحولات، دست نیاز به سوی شما که خواهان اندیشه‌ای نو و فرصت‌هایی بدیع و آینده‌ای سرشار از امید و نشاط هستید، دراز می‌کنم.

  ما به گفتمان ملّی برای اعتلای آموزش و پرورش نیازمندیم تا در آن مدرسه، مبنای توسعه به شمار آید و معلم هویت و منزلتی تازه یابد و دانش‌آموز مهم‌ترین سرمایه ملّی محسوب شود.

   بنابراین از تمامی کنشگران و نقش آفرینان نظام تعلیم و تربیت می‌خواهم که به یُمنِ این ایام خجسته و اعیاد مبارک، آموزش و پرورش را در نوروزی شدن و نوشوندگی مددرسان باشند.

  امیداورم خداوند مدبّر و مهربان که دگرگون کننده حال و احوال  همگان است، همه ما را در راه اعتلای نظام تعلیم و تربیت و تعالی نظام جمهوری اسلامی ایران مورد عنایت قراردهد».

  درمتن پیام فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش خطاب به دانش آموزان آمده است: «سلام فرزندانم. خوشحالم فرصتی فراهم آمد تا در روزهای پایانی زمستان، به بهانه بهار، با شما حرف بزنم.

  این روزها مرا به یاد سال‌ها قبل می‌اندازد، روزهایی که مثل شما به مدرسه می‌رفتم و روی نیمکت می‌نشستم.

  احساس شما را در این روزها، خوب می‌فهمم، زیرا به خوبی آن را تجربه کرده‌ام و می‌دانم با نزدیک شدن به عید، یک حسّ دوگانه به سراغ آدمی می‌آید، از یک سو حس دلهره از تمام شدن تعطیلات و روبه‌روشدن با روزهای سال جدید و حجم    نگرانی‌ها، درس‌ها، تکلیف‌ها و انتظارات.

  پدر و مادرهایمان انتظار دارند، یک سال به واسطه بزرگ‌تر شدن، عاقل‌تر شده باشیم، معلم ها انتظار دارند تمام درس‌های عقب افتاده، مشق‌های فراموش شده و واحدهای کم کار شده را در سال جدید جبران کنیم. حسّی که در آن روزها مرا کمی می ترساند و شیرینی تعطیلات را  برایم تلخ می کرد.

  اما خوب یادم هست که حسّ دیگری هم بود که مثل باران بی امان بهاری، مثل یک چشمه جوشان، این دلهره‌ها و تلخی‌ها را می‌شست و با خود می‌برد. این حس با هوای خوب، با عطر گل‌ها، با باران، با نسیم، با پرنده، با درخت، با زندگی و... می‌آمد. به هر حال؛ بهار چه بخواهیم و چه نخواهیم، این پیام را  به جان، روح، قلب و چشم‌های ما می‌رساند.

  ما در هوای پاک بهاری، بهتر می بینیم، بهتر نفس می‌کشیم، بهتر می‌شنویم، بهتر حس می‌کنیم، چرا که طبیعت یک تازگی خاصّ دارد که ما را با خود مهربان‌تر می‌کند، پس چرا ما خودمان مهربان‌تر نشویم و از طبیعت درس نگیریم؟                      

  من هم مثل شما می‌اندیشم؛ که یادگیری، فقط در کتاب‌های درسی و چهاردیواری مدرسه خلاصه نمی‌شود.

  بهترین درس‌ها را باید از زندگی بیاموزیم، از طبیعت، از انسان‌ها و از کتاب‌هایی که دنیاهای جدید را به ما نشان می‌دهند، کتاب‌هایی فراتر از کتاب‌های درسی. پس اگر بخواهیم، می‌توانیم آن چنان درس‌هایی از زندگی در بهار بیاموزیم که معلم‌ها و پدر و مادرهای ما نیز از این آموخته‌ها، شگفت زده شوند و حتی با رغبت و علاقه از ما بیاموزند.

  آموختن یک اتفاق دو سویه است نه یک سویه، در همین جا به عنوان یک معلم آماده‌ام از شما فرزندان دان‌ آموزم درس بیاموزم، من این را از بهار آموخته ام ...».

   

  آموزش و پرورش عید نوروز فخرالدین احمدی دانش آشتیانی
  • 111
   پاسخ

   پیام خشک وخالی به چه دردی میخوره .شش ماهه حقوق معلمان حق التدریس پرداخت نشده .

  • همکار
   پاسخ

   سلام پیام عیدانه براخودت خوبه ترا به قران کم دروغ بگین من الان 25اسفنده یک ریال ندارم تا اخر فروردین بدون پول چکار کنم از ما بهتر می دانی ببین ادارات دیگر چه پاداشو حقوقایی دادن نیرواشون گناه ما گردنتان .............

  • بی پول
   پاسخ

   پیام نوروزی مامعلمان :خداازتان راضی نباشه خداازتان........ریاست به دست کسانی خطاست.که ازدستشان دست ها برخداست جواب بچه هامان چه بدیم

  • علی رحیمی
   پاسخ

   آقای وزیر .ما فرهنگیان پیام نمی خواهیم .ما یه زندگی بدون دغدغه می خواهیم .ما می خواهیم از حقمان در بودجه دفاع کنی .آیا می دانی معلمانی با 29 سال سابقه هنوز خونه ندارند

  • رضا رستمی
   پاسخ

   نوروز با دیدگانی منتظر که روزی مقرر شده خداوند را پس از 6 ماه حق التدریس باید دیدگان سفید گردد تا مگر تا شب عید دو ماه یا 3 ماه از حق خود را دریافت کنیم

  • فرهنگی
   پاسخ

   پیام تبریک نمی خواهیم 6ماه حق التدریس معلمان رسمی را پرداخت کنید

  • رضا
   پاسخ

   این جملات زیبا و قشنگ برا معلم نون نمیشه جناب اشتیانی

   • معلم

    سلام حقمون بدین شش ماهه شاغلین رسمی پولی نگرفته ایم.

  • ع.نوری از کرمانشاه
   پاسخ

   آقای اشتیانی راستی معلمین آن زمان شما نگفتید که انها هم مثل ما حقوق وحق الزحمت 6 ماه به 6 ماه یا پاداش انه سال به سال عقب میافتاد و م معلمینت شغل دوم و سوم مسافر کشی و شاگردی رستوران و مغازه ووووداشتند . انها هم وعده دروغ میشنیدند و مسئول دروغگو وجود داشت .چی شدیم

  • علی
   پاسخ

   سلام نمی خواد شعار بدی یه کم عمل کنید جناب وزیر الان شش ماه از سال تحصیلی گذشته ولی ریالی دریافت نکردیم حقوق پرستار ها اضافه کسی خبردار نشد ولی نوبت بیچاره معلم می شه بودجه نداریم

  • هدی
   پاسخ

   چه رویی دارین شما کمی خجالت بکشین از جون معلما چی میخواین

  • فرهنگی ازاصفهان
   پاسخ

   توجه این آقا میخادحقوق سرایدارهاروبادکترایکسان سازی کنه عجب عدالتی

  • معلم. نیازمند
   پاسخ

   سلام توروخدا حق تدریس شاغلین رسمی بدین شب عیدی اینقدر ما راخجالت خانواده نکنین.شش ماهه پولی نگرفته ایم

   • معلم

    پیام تبریک نمی خواهیم 6ماه حق التدریس معلمان رسمی را پرداخت کنید .واقعا از خودت خجالت نمیکشی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها