به گزارش پارس ، محمد رستگار پور در گفت وگو با فارس، اظهارداشت: تیم های درمان اضطراری معمولاً متشکل از ۱۱ نفر اعم از پزشک، پرستار، ماما، کارشناس بهداشت تغذیه و بهداشت روان هستند که خدمات اضطراری درمان را به آسیب دیدگان بحران های مختلف از جمله زلزله ارائه می کند.

وی با اشاره به اینکه از ۳ هفته اخیر تاکنون، تیم های درمان اضطراری از استان های فارس، خوزستان، هرمزگان و کرمان در منطقه حضور یافته اند، افزود: حضور این تیم ها به صورت چرخشی بوده و اکنون تیم استان کرمان مشغول ارائه خدمت به زلزله زدگان بوشهری است.

به گفته رستگارپور، تاکنون بیش از ۳ هزار نفر تحت معاینه و درمان اضطراری قرار گرفته اند و دارو به صورت رایگان در اختیار افراد قرار گرفته است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر استان بوشهر تأکید کرد: بیشتر این خدمات در منطقه درویشی، باغان و کردگان ارائه شده و تیم اضطراری استان کرمان در اقدامی خاص، دندانپزشک را نیز جزء تیم خود آورده است.

وی خاطرنشان کرد: تیم دندانپزشک تاکنون بیش از ۱۰۰ نفر از مردم زلزله زده بوشهر را تحت معاینه قرار داده اند و خدماتی مانند جرمگیری و کشیدن دندان برای آنها انجام شده است.