• لینک کوتاه
 • منبع: العالم کد خبر: 429486

  معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: عملیات امداد و نجات در بارندگی و سیل اخیر از 24 تا 28 بهمن در 11 استان کشور انجام و تاکنون به 23 هزار و 640 نفر امداد رسانی شده است.

  به گزارش پارس نیوز،

   شاهین فتحی در جمعیت هلال احمر کرمان گفت :  279 تیم عملیاتی در 221 شهر و روستا و 11 استان کشور متاثر از سیل/ امداد رسانی به 23 هزار و 640 نفرمناطق عشایرنشین امداد رسانی کردند.

  وی تصریح کرد: در موج دوم بارش ها تاکنون یکهزار و 200 نفر اسکان اضطراری شدند، 531 واحد مسکونی تخلیه آب و 77 دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رها سازی شده است.

  معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور گفت: تاکنون 330 دستگاه چادر، 22 هزار تخته پتو، 580 تخته موکت، 20 هزار کیلوگرم نایلون پوششی، کنسروجات، نان، خرما، برنج، حبوبات، قند و شکر بین آسیب دیدگان ناشی از سیل توزیع شده است.

  فتحی گفت: امروز نیز عملیات امداد در سیلاب برای 6 استان خوزستان، کرمان، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان همچنان در حال انجام است و اگر استانی نیاز به کمک داشته باشد هماهنگی لازم برای استفاده از منابع استانی، سازمان مرکزی و استان های مجاور انجام می شود.

  وی افزود: در 22 استان متاثر از برف و کولاک تا ساعت 12 امروز ظهر بالغ بر 20 هزار نفر در جاده های مواصلاتی امدادرسانی شدند.

  معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور افزود: در استان کرمان نیز 15 شهرستان متاثر از بارندگی بوده که بوسیله  64 تیم عملیاتی در 65 شهر و روستا در حال امدادرسانی هستیم.

  وی تاکید کرد: کادر پروازی در استان کرمان نیز در حالت آماده باش قرار دارد و در صورتی که وضعیت جوی مناسب باشد عملیات ارزیابی میدانی را در مناطق صعب العبور انجام خواهد داد.

  فتحی یاداورشد: با هشدار هواشناسی و با هماهنگی دستگاه های مربوط توانستیم آمادگی خوبی را در برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی ایجاد کنیم.

   

  جمعیت هلال احمر سیل بارندگی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها