• لینک کوتاه
 • منبع: ایلنا کد خبر: 427603

  رییس بانک مرکزی گفت:به محض استقرار آسیب دیدگان حادثه پلاسکو در ساختمان نور، کار پرداخت وام ها صورت می گیرد.

  به گزارش پارس نیوز،

  ولی الله سیف در جمع خبرنگاران درباره پرداخت وام ۸۰ میلیونی ازدواج گفت: این موضوع را الان شنیدم و  جزییاتش را نمی‌دانم.

  وی در مورد زمان پرداخت وام به آسیب دیدگان پلاسکو گفت: در این مورد دبیرخانه شکل گرفته و بحث حمایتی زمانی شکل می‌گیرد که محل استقرار آنها مشخص شود که گفته شده قرار است در ساختمان نور مستقر شوند که به محض استقرار، کار پرداخت وام ها صورت می گیرد.

  رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: بخشش جرائم وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون امروز به بانک‌ها ابلاغ می‌شود.

  سیف درباره یکسان سازی نرخ ارز نیز گفت: این تصمیمی است که بانک مرکزی در صدد است در اولین فرصت آن را انجام دهد. یکی از پیش نیاز های یکسان سازی نرخ ارز این است که روابط بانکی در حد نیاز ایجاد شود البته الان این روابط بعد از برجام در حال گسترش است که فکر می‌کنم در ماه‌های اینده این شرایط ایجاد شود.

  وی با بیان اینکه اعضای دولت برای دهه فجر به استان ها می‌روند،گفت: دیروز کرمانشاه بودم. در آنجا مباحث خوبی مطرح شد. این فرصت خوبی است که می تواند در تحرک اقتصادی موثر باشد. با کارگروه رفع موانع تولید در کرمانشاه هم جلسه داشتیم. الان نزدیک ۲۱ هزار واحد از فرصت های ایجاد شده استفاده کردند.

  سیف ادامه داد: قرار نیست کاری کنیم که نتیجه منفی داشته باشد برای همین با دقت کار می‌کنیم مثلا پروژه بنگاه های زودبازده شتابزده بود. در استان کرمانشاه گزارش هایی ارایه شد که خیلی موفق نبود. ۲۴ درصد کل واحدهای تولیدی استان کرمانشاه مشکل داشتند که الان مشکل بخشی از آنها حل شده است.

  رییس بانک مرکزی درباره افزایش ساعت کار بانک‌ها در آستانه پایان سال گفت: الان برای این کار زود است . برنامه ریزی‌ها در این زمینه دقیق است و امسال هم به صورت منظم این کار انجام می‌شود.

   

  بانک مرکزی سیف وام ازدواج

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها