• لینک کوتاه
 • منبع: تسنیم کد خبر: 427572

  رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه حقوق خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد ۲۰ درصد افزایش می‌یابد گفت: در حال حاضر این لایحه به تصویب مجلس رسیده است.

  به گزارش پارس نیوز،

  سید پرویز فتاح اظهار داشت: برای افزایش حقوق افراد تحت پوشش، کمیته امداد حداقل 20 درصد را نسبت به سال 95 پیشنهاد داده بود که مجلس حقوق پایه را مبنای افزایش قرار داده است و براین اساس به طور متوسط حقوق هر خانواده نیازمند به طور متوسط به 180 هزار تومان می‌رسد که برخی زیر این متوسط و برخی دیگر بالاتر هستند.

  وی افزود: با تصویب این طرح از فروردین‌ماه مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی افزایش می‌یابد.

  فتاح در مورد طرح کمیته امداد امام خمینی(ره) برای ساخت مسکن نیازمندان گفت: در این راه، عزم راسخ داریم و درپی آن بین مجلس، دولت و مسئولان یک وفاق و همدلی برای انجام کار موثر شکل گرفته است.

  وی با بیان اینکه همیشه کمیته امداد برای مسکن نیازمندان کار کرده اما نتوانسته صورت مساله را ساده کند خاطرنشان کرد: امروز 150 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد در کشور خانه شخصی ندارند و  350 هزار نفر نیز مالک هستند که خانه آنان نیاز به تعمیر، نوسازی و بازسازی دارد.

  رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه باید حرکت جهشی و انقلابی در ساخت مسکن محرومان صورت گیرد خاطرنشان کرد: با همکاری دولت امسال در برنامه ششم و بودجه 96 نشان داده شد راه برای جامعه تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی هموار می‌شود.

  فتاح با اشاره به اینکه در موضوع ساخت مسکن برای نیازمندان از مشارکت خیران و همچنین تسهیلات بانکی استفاده می‌شود افزود:امسال 20 هزار واحد برای نیازمندان ساخته شد که اگر برنامه صحیح و مدون داشته و نقشه ساده و کم هزینه نیز داشته‌ باشیم می‌توانیم تا 50 هزار واحد در سال برای نیازمندان خانه بسازیم.

   

  پرویز فتاح رئیس کمیته امداد خانواده های مستضعف

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها