• لینک کوتاه
 • کد خبر: 39092

  تازه های علمی - ایران نیوز۲۴: مرکز زمین شناسی آمریکا از احتمال وقوع یک زلزله به بزرگی ۱۰ ریشتر در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس خبر داد.

  به گزارش پارس ، ایران نیوز۲۴ به نقل از روزنامه الوطن آمریکا نوشت: مرکز زمین شناسی آمریکا از پیش بینی وقوع زلزله ای بسیار بزرگ در منطقه خاورمیانه بین ۲۵ تا ۳۰ آوریل (۵ تا ۱۰ اردیبهشت) خبر داد.

  بر اساس گزارش این مرکز گسل بزرگی در عمق ۲۰ کیلومتری زمین از جنوب شرق ایران به سمت کشورهای خلیج فارس به حرکت درآمده و گسل دیگری از سمت شرق ایران به سمت کشورهای پاکستان، هند و شرق آسیا خواهد رفت که باعث ایجاد زلزله ای به بزرگی ۹ تا ۱۰ ریشتر خواهد شد. بر اساس اعلام این مرکز قدرت اولیه این زلزله ۱۰ ریشتری می تواند کل منطقه را به طور کامل تخریب و در عمق زمین دفن کند.

  مرکز زمین شناسی آمریکا همچنین نسبت به پس لرزه های این زلزله به قدرت ۵ ریشتر در جنوب عراق، کویت، قطر، امارات، شرق و مرکز عربستان و شمال شرق عمان هشدار داد که همین پس لرزه ها می تواند نابودی زیرساخت های این کشور ها از جمله جاده ها، خیابان ها، پل ها، نیروگاه ها، ایستگاه های برق، تلفن، فرستنده های تلویزیونی، اینترنت، آسمان خراش ها، برج ها و کلیه تاسیسات عمومی این کشور ها را نابود کند. همچنین این مرکز هشدار داده است که این زلزله سبب وقوع یک سونامی خطرناک خواهد شد.

  ایران اینترنت تلفن خاورمیانه خلیج فارس زلزله زمین سونامی عربستان قطر

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها