• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38997

  وزیر آموزش و پرورش از برگزاری آزمون تعیین تکلیف مربیان پیش‌دبستانی در سال جاری خبر داد و گفت: افزایش حقوق فرهنگیان اعمال شده است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه رونمایی از سند برنامه درسی ملی ایران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که « در این روزهای پایانی دولت، چه برنامه یا خبر خوشی برای فرهنگیان دارید؟ » ، گفت: ما هر چه هدیه برای معلمان داریم چه در روز معلم و چه روز غیر معلم، اعلام می کنیم.

  وی در خصوص زمان اعمال افزایش ۲۵ درصدی حقوق فرهنگیان بیان کرد: این افزایش حقوق اعمال شده است و با حقوق فروردین پرداخت می شود.

  * وزیر آموزش و پرورش: چه سؤالات سختی می پرسید

  حاجی بابایی در پاسخ به این پرسش که « چه زمانی درباره انتخابات، اعلام رسمی می کنید؟ » ، افزود: چه سؤالات سختی می پرسید.

  وی در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه « چه تضمینی دارید که سند برنامه درسی اجرایی می شود؟ » ، گفت: همانطور که می بینید، ریل گذاری ها انجام شده است و من فکر می کنم به لطف خداوند این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد و آموزش و پرورش در مسیر قرار گرفته است.

  وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که « اگر وزیر بعدی این مصوبات را اجرا نکند، چه می شود؟ » ، ادامه داد: وزیر بعدی هر کسی هم که باشد، شورای عالی انقلاب فرهنگی که هست؛ شورای عالی آموزش و پرورش هم که هست؛ قانون هم هست و او باید قانون را اجرا کند.

  وی در پاسخ به این پرسش که « آیا آموزش و پرورش کسری بودجه دارد؟ » ، افزود: زمانی می توانیم اظهارنظر کنیم که بودجه قطعی شود.

  * آزمون برای تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی

  حاجی بایایی در خصوص پرداخت افزایش حقوق فرهنگیان و امکان کسری بودجه، نیز گفت: دولت گام هایی را برداشته است و خودش پیش بینی های آن را دارد و ما فقط مجری هستیم.

  وی در خصوص وضعیت پیش دبستانی اظهار داشت: دوره پیش دبستانی، اداره کل شد و فعالیت ها در سه محور انجام می شود؛ محور معاونت ابتدایی که سیاست ها را تعیین کرده و نظارت می کند؛ سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کتاب و محتوا را آماده می کند و سازمان مشارکت مردمی نیز کارهای اجرایی را انجام می دهد.

  وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: امسال برنامه ریزی هایی انجام دادیم و با توجه به مصوبه ای که مجلس داشت و نگرانی مربیان پیش دبستانی، امیدواریم امسال بتوانیم آزمونی را برگزار کنیم تا آنهایی که توانستند در آزمون موفق شوند، با آرامش کار کنند.

  وی ادامه داد: این آزمون برای مربیان پیش دبستانی ها و کسانی که شرکتی بودند و در آزمون قبلی جا مانده اند، برگزار می شود.

  * حق الزحمه برگزاری امتحانات نهایی پرداخت شد

  حاجی بابایی در خصوص تداخل پیش دبستانی با بهزیستی بیان کرد: تداخل نداریم؛ سیاست گذاری ها برای آموزش و پرورش است و آنها هم مثل بقیه از آموزش و پرورش مجوز می گیرند.

  وی در خصوص پرداخت حق الزحمه برگزاری امتحانات نهایی معلمان نیز گفت: این مبلغ به تمام استان ها پرداخت شده است و اگر جایی هنوز پرداخت نکرده، در حال انجام امور اداری است.

  آموزش و پرورش انتخابات ایران بودجه بهزیستی حقوق دولت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی وزیر آموزش و پرورش
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها