نخستین جشنواره روحانی در قاب سینما/۴

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 38952

  تهیه‌کننده فیلم سینمایی «کتاب قانون» گفت: معتقدم حضور روحانیت در بحث معنوی تاثیرگذاری بیشتری نسبت به حضور فیزیکی‌شان در آثار سینمایی دارد.

  به گزارش پارس ، محسن علی اکبری تهیه کننده سینما در گفت وگو بافارس در خصوص حضور روحانیون در سینما و حوزه فیلم سازی گفت: در بیشترآثاری که مضمون دینی و مذهبی داشته است و آنها را تهیه کرده ام از مشاوره روحانیون در باره بحث دینی کار استفاده کرده و ارتباطی که قشر معظم روحانیت با عوامل فیلم برقرار می کنند بسیار بر فضای کلی کار تاثیر دارد.

  وی افزود: به عبارتی دیگر معتقدم حضور روحانیت در بحث معنوی تاثیر گذاری بیشتری نسبت به حضور فیزیکی شان در آثار سینمایی دارند.

  تهیه کننده « استرداد» با تاکید بر تعامل بیشتر میان هنرمندان و روحانیون اظهار داشت: چنین مسائلی با استفاده از کارهای راهبردی و مباحث ایدئولوژیک میان روحانیون و هنرمندان در فضای صمیمی و رودرو به وجود میآید. فیلم" طلا و مس" را در نظر بگیرید. بازیگران فیلم بهروز شعیبی و جواد عزتی در اثر تعاملی که با حوزه علمیه و طلاب داشته توانستند نقش روحانی را به گونه ای در بیاورند که بسیار هم تاثیرگذار بوده است، ولی من احتمال می دهم که اگر جای این بازیگر یک روحانی واقعی بازی می کرد نتیجه خوبی به وجود نمی آمد.

  علی اکبری تصریح کرد: به هر حال هر کس برای یک شغلی و یک کاری توانایی دارد و جایگاه روحانیت جایگاه بازیگری نیست. البته نمی خواهم بگویم که بازیگری از جایگاه پائینی برخوردار است اما به هر حال هر جایگاهی تعریف خاص خودش را دارد.

  علی اکبری درباره برگزاری همایش و جشنواره روحانیت در قاب سینما و اثراتش گفت: محورهایی که در جشنواره مورد رویکرد قرار گرفته بسیار می تواند جریان ساز و راهگشا باشد. در میان موضوعات مطرح شده که عبارتند از؛" روحانیت، سینما، خانواده، " روحانیت، سینما، تمدن سازی" ، " روحانیت، سینما، مرجعیت نگری" ، " روحانیت، سینما، دینداری و معنویت گرایی" ، " روحانیت، سینما، مسئولیت های اجتماعی" و روحانیت، سینما، انقلاب اسلامی و مسئولیت های سیاسی" به نظر من بخش خانواده از اهمیت بسیار زیاد تری برخوردار است و باید مورد حمایت جدی قرار بگیرد.

  تهیه کننده « پاداش سکوت» در خاتمه اظهار داشت: این جشنواره فرصت بسیار مغتنمی است برای دستیابی به تعاریفی جدید و کامل از ارتباط سینما و روحانیت، فرصتی که نباید به سادگی از دست برود و این جشنواره باید با قدرت و شکوه تمام برگزار شود.

  انقلاب اسلامی بازی تمدن حوزه علمیه خانواده فیلم سینمایی قانون حضور سینما روحانیت
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها