• لینک کوتاه
 • کد خبر: 388599

  محسن پیرهادی عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته نظارت کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در راستای بررسی مشکلات محلات منطقه 20، طی جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان کمیته نظارت و مدیریت شهری به بررسی مشکلات و خواسته های شورایاری، هیئت امنا و اهالی محله صفائیه پرداخت.

  به گزارش پارس نیوز،

  پیرهادی عدم ساماندهی زمین و ساختمان های کارخانه سیمان ری را مهمترین مشکل محله صفائیه عنوان نمود. وی افزود بعد از تعطیلی کارخانه سیمان ری، یک قسمت زمین کارخانه به گورستان کمپرسورها تبدیل شد، قسمتی دیگر تعمیرگاه ماشین های سنگین وقسمتی به کارگاه بتن سازی تبدیل گشته است. همچنین ساختمان ها و نقاط کور این زمین نیز محلی آسوده برای معتادین و کارتون خوابها گشته است.

  رئیس کمیته نظارت ادامه داد دژ رشکان از آثار تاریخی است که به بیش از هزار سال گذشته باز می گردد. وی ادامه داد در دنیا تحقیقات گسترده ای در باره این بنا انجام شده حال به جای اینکه ما این میراث را حفظ کنیم و محلی بسازیم که خانواده ها از آن بهره ببرند، مکانی جهت حضور معتادین و بزه کاران گردیده و از طرف دیگر زمین های اطراف آن را مشاغل مزاحم احاطه کرده اند. عدم رسیدگی به این محدوده باعث گردیده نه تنها این قسمت از حالت تاریخی خارج شده بلکه مزاحمت و ناراحتی ساکنین و اهالی را نیز به همراه داشته، البته شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر نیز باید به وضعیت مشاغل مزاحم موجود رسیدگی نماید.

  عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، ساماندهی چهارشنبه بازار در این محله را از دیگر خواسته های شورایاری و هیئت امنا عنوان نمود. وی افزود چهارشنبه بازار در این محله طی سالیان در حال برگزاری بوده است حال آنکه در گذشته وضعیت تراکم سکونت، رفت و آمد و... در این محله به صورت کنونی نبوده است و در آن زمان وجود این بازارچه با تمایل اهالی بوده ولیکن در حال حاضر در معابری که بازارچه برپا می گردد، اهالی سکونت می کنند که عدم ساماندهی مناسب این بازارچه مشکلاتی را برای ساکنین این معابر ایجاد نموده است، که می بایست این بازارچه ساماندهی گردد و مکانی مناسب جهت برپایی آن تعیین شود.

  رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران، استقرار کانکس پلیس و حضور مستمر و پر رنگ تر نیروی انتظامی در محدوده چشمه علی را از دیگر خواسته های شورایاری و هیئت امنای این محله عنوان نمود.

  وی افزود: سازمان میراث فرهنگی جهت اجرای طرح های آن سازمان ، املاکی را در محدوده چشمه علی تملک نموده ولیکن این طرح ها هم اکنون متوقف گردیده که در صورت تسریع در اجرای طرح، ساماندهی این محدوده نیز تسهیل می گردد.

  پیرهادی مساعدت به منظور ساخت مسجد قائمیه را نیز از دیگر خواسته های شورایاری و هیئت امنای محله مذکور عنوان نمود و بیان داشت کلیه  مشکلات و خواسته های اهالی محله صفائیه طی صورتجلسه ای از شورایاری و هیئت امنای محله دریافت گردید که پس از برگزاری جلسات کارشناسی موارد مطروحه به شهردار تهران، معاونین مربوطه، سازمانها و ارگانهای ذی ربط منعکس و پیگیری موارد در کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در حال انجام می باشد.

   

  محسن پیرهادی محله صفائیه رئیس کمیته نظارت کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها