• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38800

  رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه فرمانداری تهران تاکنون مخالفت خود را با افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی رسما اعلام نکرده است، گفت: این موضوع تنها از طریق رسانه‌ها مطرح شده در حالی که شورای شهر مصوبه خود را کتبا برای فرمانداری ارسال کرده است.

  به گزارش پارس ، به نقل ازایسنا، مهدی چمران در حاشیه بازدید از پروژه ادامه بزرگراه امام علی (ع) افزود: تعیین نرخ کرایه تاکسی وظیفه استانداری نیست. بلکه فرمانداری و استانداری فقط وظیفه دارند که مغایرت قانونی مصوبه شورای شهر را بر اساس وظیفه و با ذکر ماده قانونی مربوطه اعلام کنند ما در مورد مصوبه نرخ کرایه های تاکسی تا کنون مغایرتی به شورا اعلام نشده است.

  وی با اشاره به رایزنی با وزیر کشور و معاونان وی در رابطه با افزایش کرایه های تاکسی اظهار کرد: وزیر کشور مشکلی با این مصوبه نداشت و ستاد هدفمندی یارانه ها نیز تا کنون در این باره مخالفتی نکرده است.

  چمران در واکنش به ادعای استانداری مبنی بر سه بار افزایش کرایه تاکسی در سال گذشته تاکید کرد: در سال ۹۱ کرایه ها تنها یک بار و بر اساس مصوبه قانونی شورای شهر و با هماهنگی دولت افزایش یافت و در سال جاری هم هنوز تغییری در نرخ کرایه ها اعمال نشده است.

  رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: تاکسی های خطی قاعدتا افزایش کرایه نداشته اند چرا که این کار نیازمند نصب برچسب جدید است اما تاکسی های گردشی باید با مسافران بر سر نرخ کرایه توافق کنند.

  به گفته وی پیشنهاد اولیه شهرداری تهران بر اساس محاسبات علمی افزایش ۵۰ درصدی نرخ کرایه ها بود اما شورای شهر تهران این میزان را تعدیل کرد و متناسب با نرخ تورم، ۳۰ درصد افزایش در نظر گرفت. این در حالیست که میزان افزایش بهای بلیت مترو و اتوبوسرانی ۲۰ درصد پیش بینی شده که حتی از افزایش حقوق کارمندان هم کمتر است.

  رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره بودجه شهرداری در سال جاری اظهار کرد: ردیف اعتباری برای ساخت ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) و خروج آن از بن بست پیش بینی شده است ضمن اینکه اعتبارات کافی برای تکمیل بزرگراه امام علی (ع) نیز تامین شده است.

  وی به عبور بزرگراه امام علی (ع) از محله اتابک واقع در منطقه ۱۴ اشاره کرد و گفت: ساخت این قطعه از بزرگراه از سالها پیش آغاز شده بود و مردم این منطقه مدتها با این پروژه درگیر بودند که امیدواریم در سال جاری با تکمیل این مسیر، مشکلات شهروندان این محدوده برطرف شود.

  بودجه تاکسی حقوق دولت رسانه شورای اسلامی شهر تهران شورای شهر شورای شهر تهران مسافران هدفمندی یارانه ها

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها