• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38781

  بازمانده باند زورگیری در خیابان خردمند که فیلم آن در اینترنت منتشر شده بود، پس از اعدام سرکرده گروه شبکه جدید سرقت تشکیل داد.

  به گزارش پارس، به نقل ازمهر، ۱۸ مهر ماه سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری ۱۰۴ عباس آباد به مأموران اعلام کرد: در خیابان سلیمان خاطر. از سوی سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت مورد زورگیری قرار گرفته و با وجود سرقت لب تاپ و کیف دستی همراهم، سارقان با چاقو مرا از ناحیه پشت و دست راست مورد اصابت ضربات چاقو قرار دادند.

  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع" سرقت به عنف" و به دستور شعبه اول دادیاری دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  با ارجاع پرونده به اداره پنجم، مالباخته در اظهاراتش با معرفی خود به عنوان یکی از نخبگان علمی کشور و دارای مدرک دکتری در رشته مهندسی مرتبط با علوم ریاضی و بیان این مطلب که نتیجه چندین سال کار تحقیقاتی وی در داخل دستگاه لب تاپ سرقت شده قرار داشته، در اظهارات خود و در خصوص نحوه چگونگی سرقت به کارآگاهان گفت: حوالی نیمه شب، ماشین خود را در ابتدای خیابان سلیمان خاطر از طرف خیابان بهار شیراز، پارک و پیاده شدم. در صندوق عقب را باز و پس از برداشتن کت و قفل کردن ماشین، به پیاده رو وارد شدم که ناگهان متوجه شدم، چندین نفر با دو دستگاه موتورسیکلت، دور مرا گرفته اند. در آن شرایط تنها چاقوهای بلند آنها را می دیدم. کیف حاوی لب تاپ و دسته چک را رها و عنوان کردم" نزنید" . سارقان گوشی تلفن همراهم را نیز می خواستند و من نیز از ترس جان خود آن را نیز دادم اما با این وجود آنها کتف و دست راستم را با چاقو زدند و به همین علت، با کمک یک ماشین رهگذر که از موضوع اطلاع پیدا کرده بود به بیمارستان منتقل و بستری شدم.

  در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان بلافاصله مشخصات چک های مسروقه را به کلیه شعبات اعلام کرده و سرانجام از طریق پلیس آگاهی قزوین اطلاع پیدا کردند که فردی با مراجعه به یکی از شعبات بانکی شهر قزوین قصد داشته تا یکی از چک های مسروقه را نقد کند که پس از اطلاع از مسروقه بودن آن به پلیس مراجعه و طرح شکایت کرده است.

  با شناسایی و مراجعه این فرد به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، وی در اظهارات خود و در خصوص نحوه تحصیل چک به کارآگاهان گفت: هشتم ابان سال ۹۱ دو نفر ناشناس برای خرید یک رأس گوساله نزد من آمده و بابت خرید مبلغ دو میلیون و ۶۶۰ هزار تومان پول پرداخت کردند که از این مبلغ یک میلیون را به صورت نقد و مابقی آنرا در قالب یک چک پرداخت کردند. البته من عادت دارم که در هنگام گرفتن چک از مشتری غریبه، شماره تلفن ثابت و یا شماره پلاک ماشین آنها را در پشت چک یادداشت کنم و بر روی همین عادت و بدون آنکه این دو نفر متوجه شوند، شماره پلاک خودرو ۲۰۶ سفید رنگ آنها به شماره… را در پشت چک خودشان یادداشت کرده ام.

  با به دست آمدن شماره پلاک، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با شناسایی آخرین مالک خودرو و انجام تحقیقات از این شخص اطلاع پیدا کردند که چک از سوی یکی از دوستانش به نام" مرتضی. ل" ، به او تحویل داده شده است.

  بررسی های انجام شده از طریق بانک اطلاعات پلیس نشان داده" مرتضی. ل" معروف به پیمان، از مجرمان سابقه دار در زمینه اعتیاد، دارای پرونده مظنونیت به قتل، سرقت، حمل و نگهداری مواد مخدر و… می باشد که بارها دستگیر و روانه زندان شده است. با شناسایی هویت دقیق مرتضی و همچنین محل های تردد و سکونت وی در محدوده میدان شهدا، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی وی را در ۱۶ اسفند ۹۱ دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

  " مرتضی" در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشت: دسته چک سرقتی را به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان، از دو نفر از دوستانم به اسامی" علی. ظ" و" محسن. م" خریداری کرده اما در زورگیری از افراد هیچ مشارکت و نقشی نداشتم" که با حضور مالباخته در اداره پنجم و دیگر اقدامات و تحقیقات پلیسی، اظهارات وی در خصوص عدم مشارکت در زورگیری مورد تأیید قرار گرفت.

  با اعترافات مرتضی و معرفی" علی" و" محسن" ، بلافاصله این دو نفر به عنوان مجرمان سابقه دار متواری و تحت تعقیب مورد شناسایی قرار گرفتند ؛. " علی. ظ" ۲۳ ساله و" محسن. م" ۲۳ ساله، هر دو از مجرمان سابقه دار در زمینه زورگیری و از اعضای گروه سابق" علی. م" هستند که که تصاویر زورگیری وی در خیابان خردمند جنوبی منتشر و سرانجام پس از دستگیری، در همان محل ارتکاب جرم اعدام شده بود. " علی. م" ، پیش از اجرای حکم اعدام و در اعترافات خود عنوان داشته بود که دهها فقره از زورگیری های خود را به همراه" علی. ظ" و" محسن. م" انجام داده، اما این دو متهم پس از اطلاع از دستگیری سرکرده گروه و صدور حکم اعدام برای وی، زندگی مخفیانه ای را برای خود انتخاب کرده بودند.

  کارآگاهان اداره پنجم در ادامه رسیدگی به این پرونده و با تجمیع اطلاعات به دست آمده از تحقیقات پیشین خود در خصوص شناسایی مخفیگاه متهمان متواری، موفق به شناسایی مخفیگاه" علی. ظ" در منزل یکی از بستگانش شده، پس از اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش او را در اسفندماه سال گذشته دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی منتقل کردند. " علی. م" پس از دستگیری، به سرقت از مالباخته و همچنین سرقت های مشابه به همراه علی. م – زورگیر اعدامی- و تشکیل گروه زورگیری جدید به همراه" محسن. م" و به همراه دو متهم دیگر به اسامی" سعید" و" کامران" اعتراف کرد.

  در ادامه و با شناسایی مخفیگاه" محسن. م" در محدوده میدان شهدا، او نیز دستگیر و در اعترافات مشابه عنوان داشت که پس از اعدام" علی. م" ، مدتی از تهران متواری گشته اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، دوباره و این بار به همراه" علی. ظ" و دو نفر دیگر -سعید و کامران- که آنها نیز از مجرمان سابقه دار هستند، با تشکیل گروه جدیدی اقدام به زورگیری و گردنبند قاپی در سطح شهر تهران داشته است.
  با توجه به اعترافات هر دو متهم و معرفی" سعید" و" کامران" به عنوان همدستان خود، کارآگاهان اداره پنجم در ادامه رسیدگی به این پرونده، با شناسایی مخفیگاه" کامران" در میدان غیاثی این محل را تحت مراقبت های پلیسی قرار داده و سرانجام وی را نیز در زمان خروج از مخفیگاهش دستگیر کردند. کامران پس از دستگیری، به زورگیری و گردنبند قاپی اعتراف و با تأیید اعترافات علی و محسن، در ادامه اعترافات خود عنوان داشت که زمان سرقت طلا و به ویژه گردنبند، آنها را از طریق دختر مورد علاقه اش به فروش رسانده است که بلافاصله هماهنگی لازم قضایی انجام و این شخص به نام" شیما" نیز دستگیر شد.

  در ادامه رسیدگی به این پرونده و در شرایطی که عضو چهارم گروه سارقان زورگیر به هویت" سعید. ر" ۲۴ ساله جا و مکان مشخصی برای زندگی نداشت، کارآگاهان با شناسایی محل تردد وی در قهوه خانه ای در چهار راه مخبرالدوله این محل را تحت مراقبت های پلیسی خود قرار داده و سرانجام موفق به دستگیری سعید در داخل قهوه خانه شدند.

  سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر با اشاره به اعترافات متهمان به ارتکاب سرقت های مشابه با استفاده از دو دستگاه موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ آبی و مشکی، گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و اعترافات متهمان به دهها فقره سرقت در مناطق مختلف سطح شهر تهران به ویژه در مناطق شریعتی، سیدخندان، هفت تیر، سهروردی و… . با توجه به سوابق متعدد متهمان در ارتکاب جرایم مختلف به ویژه سرقت های به عنف و احتمال افزایش مالباختگان و شکات پرونده، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی دادیار پرونده صادر شده است. به همین خاطر از کلیه شکات و مالباختگان که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند. همچنین از تمام شهروندان که از دیگر اقدامات مجرمانه متهمان اطلاعاتی در اختیار دارند، درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۵۱۰۵۵۲۳۷ و ۵۱۰۵۵۵۰۵ در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

   

  اینترنت پلیس آگاهی تهران بزرگ تلفن چک خودرو سرقت شماره تلفن شهر تهران قهوه موتورسیکلت
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها