• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37841

  «دریا طوفانی می‌شود، آرام می‌گیرد، اما هرگز نمی‌میرد» ؛ این جمله‌ای است که بر مزار پوپک گلدره، «هُد هُد» سینمای ایران درج شده است.

  ۲۷ فروردین ماه سال ۱۳۸۵، آسمان هنر ایران یکی از ستاره هایش را از دست داد، پوپک گلدره درگذشت، سریال « نرگس» ناتمام ماند!

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، پوپَک گُلدَره زاده ی هشتم مرداد ۱۳۵۰ بود و در سن ۳۵ سالگی درگذشت.

  مرحوم گلدره فعالیت هنری اش را با بازی در نمایش « پل» آغاز کرد و در سال ۱۳۷۵ در نماهنگ (ویدئو کلیپ) « رویای زمین» ظاهر شد.

  گلدره در مجموعه ی تلویزیونی « ساعت خوش» (۱۳۷۳) نیز بازی کرده بود. او که با مجموعه « ساعت خوش» وارد کار بازیگری شد، به سرعت توانست شایستگی ها خود را در این عرصه نشان دهد و اوج آن با دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم سینمایی موج مرده، ساخته ابراهیم حاتمی کیا رقم خورد.

  گلدره ایفای نقش در فیلم سینمایی سیندرلا، آخر بازی، سریال های تلویزیونی دنیای شیرین دریا، تئاتر شکارگاه ممنوع، ساعت خوش و… را در کارنامه اش دارد.

  پوپک بیشتر، حضور خود را مرهون بازی در سریال تلویزیونی « دنیای شیرین دریا» است. بازی او در « موج مرده» تحسین منتقدان را برانگیخت و جایگاه او را در سینما تثبیت کرد.

  شروع از برنامهٔ طنز « ساعت خوش» تا دریافت دیپلم افتخار جشنواره سینمایی فجر راهی است بس دشوار که وی با پشتکار فراوان طی کرد.

  از بازی های درخشان او می توان سریال « مروارید سرخ» و « نرگس» را نام برد.

  او که شهریور ۱۳۸۴ در جریان یک حادثه رانندگی (در جادّه ی تهران - شمال) به حالت اغما رفته بود، در بیمارستان مهر تهران بستری شد و در تاریخ ۲۷ فروردین ۱۳۸۵ پس از هشت ماه به سر بردن در اغما درگذشت.

  وی در قطعه ۸۸ (قطعه هنرمندان) بهشت زهرا به خاک سپرده شده است.

  ایران بازی بهشت زهرا بیمارستان تئاتر خاک دیپلم زمین سینمای ایران فیلم سینمایی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها