• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37775

  مریم نقیبی مدیر بین‌الملل سازمان سینمایی سوره از معرفی استعدادهای جوان و فیلمسازان شهرستانی و همچنین حضور فعال فیلم‌های کوتاه این مرکز در جشنواره‌های خارجی خبر داد.

  به گزارش پارس مریمی نقیبی درباره فعالیت های اخیر بخش بین الملل سازمان توسعه سینمایی سوره به خبرنگار مهر گفت: یکی از مهمترین برنامه های ما در این مرکز علاوه بر معرفی تولیدات بلند سینمایی حوزه هنری، عرضه آثاری است که فیلمسازان جوان حوزه هنری ساخته اند.

  وی ادامه داد: بیشتر این آثار که در محافل بین المللی هم مورد اقبال قرار می گیرند توسط جوانان شهرستانی ساخته شده اند. خوشبختانه حوزه هنری امکانی برای فیلمسازی و دیده شدن خلاقیت این عزیزان فراهم کرده است. در سال های اخیر اغلب این آثار در جشنواره های خارجی جوایزی به دست آورده اند.

  نقیبی گفت: امسال هم این حرکت ادامه دارد و به زودی آثاری از حوزه هنری در جشنواره های مختلف روی پرده می روند. با وجودی که معرفی و عرضه فیلم های کوتاه و مستند نسبت به آثار سینمایی دشواری و پیچیدگی های مختلف دارد اما مخاطب فرنگی می تواند از این طریق بخش دیگری از قابلیت های سینمای ایران را کشف کند.

  وی ادامه داد: فیلم مستند" مادرم بلوط" در پنجمین جشنواره بین المللی فیلم میلنیوم با دیگر فیلم ها به رقابت خواهد پرداخت. پنجمین جشنواره میلنیوم از ۱۰ تا ۱۹ خردادماه ۱۳۹۲ در شهر بروکسل کشور بلژیک برگزار خواهد شد. مدتی پیش مستند" مادرم بلوط" در جشنواره تسالونیکی یونان به نمایش درآمد که با حضور پرشور تماشاگران در سالن سینما همراه بود.

  هشت فیلم کوتاه حوزه هنری در جشنواره فیلم کودک هند

  مدیر بین الملل سازمان سینمایی سوره در بخش دیگری از سخنانش گفت: هشت فیلم از تولیدات کوتاه حوزه هنری در جشنواره فیلم کودک در هند روی پرده می روند. این جشنواره از ۳۰ فروردین تا ۵ اردیبهشت ماه در شهر لوک نو کشور هندوستان برگزار خواهد شد.

  وی ادامه داد: خروج اضطراری به کارگردانی مهدی جعفری از تولیدات حوزه هنری استان یزد (در بخش رقابتی) ، خانه فاطمه کجاست به کارگردانی فریدون نجفی از تولیدات حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری (در بخش رقابتی) ، چهار راه به کارگردانی محسن باقری از تولیدات حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری (در بخش غیر رقابتی – جایزه تماشاگران) ، خروسک به کارگردانی فریدون نجفی از تولیدات حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری (در بخش غیر رقابتی – جایزه تماشاگران) در جشنواره هند اکران می شوند.

  نقیبی گفت: در بخش انیمیشن هم فیلم های مرمت به کارگردانی محمد حدادی پور از تولیدات حوزه هنری استان اصفهان (در بخش رقابتی فیلم های انیمیشن) ، شکرستان به کارگردانی بابک نظری از تولیدات مرکز انیمیشن حوزه هنری (در بخش غیر رقابتی – جایزه تماشاگران) ، مانی و نقاشی های سرگردان به کارگردانی عباس جلالی یکتا و علی درخشی از تولیدات مرکز انیمیشن حوزه هنری (در بخش غیررقابتی – جایزه تماشاگران) ، من دو نفر بودم به کارگردانی شیوا صادق اسدی از تولیدات مرکز انیمیشن حوزه هنری (در بخش غیر رقابتی – جایزه تماشاگران) هم در این جشنواره حضور دارند.

  یک فیلم از حوزه هنری در جشنواره بین المللی توکیو

  وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: فیلم کوتاه" خروج اضطراری" به کارگردانی مهدی جعفری از تولیدات حوزه هنری استان یزد همچنین در پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه توکیو که در کشور ژاپن برگزار می شود در بخش بین المللی فیلم های آسیایی با دیگر فیلم ها رقابت می کند. این بخش شامل سه جایزه بهترین فیلم کوتاه، بهترین فیلم کوتاه آسیایی و بهترین فیلم ژاپن است، جایزه نقدی هر بخش ۶۰۰ هزار ین ژاپن است.

  نقیبی ادامه داد: این جشنواره یکی از مهمترین جشنواره های فیلم کوتاه در جهان است که از ۹ تا ۲۶ خرداد ماه در شهر توکیو کشور ژاپن برگزار می شود.

  مدیر بین الملل سازمان سینمایی سوره در پایان گفت: امیدوارم در سال ۹۲ مانند سال پیش در جشنواره های بین المللی و بازارهای فیلم در حوزه آثار سینمایی، کوتاه، مستند و انیمیشن معرف دستاوردهای سینماگران ایرانی و جوانان پرشوری باشیم که سینمای ایران به افتخارهای آنها می بالد.

  استان اصفهان استان چهارمحال و بختیاری جشنواره بین المللی جشنواره بین المللی فیلم جشنواره فیلم خلاقیت رقابت سینمای ایران نقاشی یزد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها