• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37612

  معاون قوه قضائیه اعلام کرد: انشا الله در سال جاری ۷ سامانه مهم الکترونیکی در مجموعه سازمان ثبت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و تحول بزرگی در این سازمان رخ می دهد.

  به گزارش پارس ، به نقل از مهر، احمد توسرکانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد آخر و عاقبت دعوای میان ثبتی ها و املاکی ها گفت: ما با کسی دعوا نداریم. حرف ما این است که عقد معامله در بنگاهها رسمی نیست و مشاورین املاک دالان دفاتر اسناد هستند و باید با دفاتر همکاری و تعامل کنند. من خودم هم قاضی بودم و هم رئیس دادگستری بروید ببینید چقدر از پرونده های حقوقی در مورد قولنامه ها و مبایعه نامه ها در بنگاههای املاک است.

  وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد اعتراض سردفتران ازدواج و طلاق مبنی بر پایین بودن تعرفه های ازدواج و طلاق گفت: این افراد پیگیری زیادی داشتند ولی در فضای کنونی کشور نباید خانواده ها را تحت فشار قرار داد و تعرفه های ازدواج و طلاق را افزایش داد. ما هنوز با افزایش قیمتها موافقت نکردیم.

  رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مورد اظهار نظر پلیس در خصوص لازم نبودن ثبت سند خودرو در دفترخانه ها هم گفت: قانون همه چیز را روشن کرده است. سوال شد آقای توسرکانی پلیس هم می گوید قانون همه چی را روشن کرده است؟ حالا حق با شما است یا پلیس؟ توسرکانی گفت: خودتان بروید ماده ۲۹ قانون جرائم رانندگی را بخوانید. صد سال است دفترخانه ها متولی ثبت اسناد خودرو در کشور هستند. بر اساس این قانون جدی هم ثبت مالکیت خودرو با دفاتر اسناد رسمی است.

  معاون قوه قضائیه در مورد بودجه طرح کاداستر و مشکلات اجرای این طرح بزرگ ملی گفت: قطعا برای اجرای این طرح مشکلاتی داریم. برای دولت و مجلس نامه نوشتیم ولی متاسفانه دولت در لایحه بودجه ۹۲ کم لطفی کرد. امیدواریم مجلس در بازنگری این لایحه این مشکل را برطرف کند.

  توسرکانی تعداد خدمت ارائه شده توسط سازمان ثبت به شهروندان در سال ۹۰ را ۳۵ میلیون خدمت و در سال ۹۱ را بیش از ۴۲ میلیون خدمت عنوان کرد و گفت: توانستیم با فنآوری اطلاعات از مصرف ۱۰ میلیون مکاتبه کاغذی جلوگیری کنیم. انشا الله در سال جاری ۷ سامانه مهم الکترونیکی در مجموعه سازمان ثبت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و تحول بزرگی در این سازمان رخ می دهد.

  رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه ما نیازمند تحول بزرگ در حوزه نقل و انتقال املاک هستیم که اقداماتی در دفترخانه ها برای اجرای این مهم انجام شده است تصریح کرد: تا ۲ ماه آینده تمامی دفاتر اسناد رسمی به امضای الکترونیکی مجهز می شوند و این سرعت استعلامات را افزایش می دهد. حتی در آینده خود دفتر خانه ها بدون نیاز به مراجعه به ادارات ثبت یا واسطه می توانند استعلام بگیرند و تمامی بازرسی ها هم الکترونیکی خواهد شد.

  توسرکانی در مورد درخواست کانون برای افزایش تعریفه های ثبتی گفت: چند راهکار ارائه شده که به زودی مشکل حل خواهد شد و تعرفه ها اعلام می شود تا هم شما متضرر نشوید و هم بر مردم فشار وارد نشود.

  خانواده دولت دولت و مجلس طلاق قوه قضائیه لایحه لایحه بودجه مشکلات معاون همکاری و تعامل
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها