• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37604

  مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور از صدور سالانه بیش از دو میلیون شناسنامه مکانیزه در کشور خبر داد و گفت: فراخوان عمومی برای صدور شناسنامه جدید در دستور کار قرار ندارد.

  به گزارش پارس ، محسن اسماعیلی در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: براساس برنامه ریزیهای انجام شده از سال ۸۶ تا کنون، صدور شناسنامه های مکانیزه جدید در دستور کار قرار دارد و از ابتدای زمان صدور تا به امروز حدود ۵ میلیون شناسنامه برای متقاضیان صادر شده است.

  وی با اشاره به اینکه سالانه حدود دو میلیون شناسنامه مکانیزه صادر می شود، تا کید کرد: شناسنامه های جدید فقط برای چندین گروه از مردم جامعه صادر می شود که ۱۵ و ۳۰ ساله ها در اولویت دریافت آن هستند. البته افرادی که شناسنامه آنان مفقود شده نیز میتوانند برای دریافت شناسنامه مراجعه کنند.

  مدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال با تاکید به اینکه شناسنامه های قدیمی همچنان اعتبار دارد، گفت: تا زمانی که شناسنامه های جدید برای تمامی ایرانیان صادر نشود شناسنامه های قدیمی دارای اعتبار بوده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

  اسماعیلی اظهار داشت: فراخوان جدید برای دعوت از مردم برای صدور شناسنامه های مکانیزه انجام نمی شود اما هر فردی که متقاضی باشد و به دفاتر الکترونکی و پیشخوان دولت مراجعه کند می تواند از امکان دارا بودن شناسنامه جدید برخوردار باشد.

  به گفته وی، در مدت کوتاهی شناسنامه با حدود ۱۰ هزار تومان هزینه برای متقاضیان صادر می شود.

  جامعه دولت مکانیزه صدور صادر ساله شناسنامه اولویت
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها