• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37389

  مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که بالغ بر ۳۲۶۸ هکتار بافت فرسوده مصوب در شهر تهران وجود دارد، از سپری شدن مراحل تصویب طرح تدقیق بافت های فرسوده در صحن شورای اسلامی شهر تهران خبر داد و گفت: بر اساس این طرح مساحت بافت های فرسوده به حدود ۴۴۰۰ هکتار رسیده است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، علیرضا جعفری با اشاره به این که نوسازی بافت های فرسوده امروزه به عنوان یکی از مسائل کلان در مدیریت شهری مطرح است، گفت: خساراتی که ممکن است در زمان بروز حوادث غیرمترقبه در بافت های فرسوده به وجود بیاید بسیار سنگین و جبران ناپذیر خواهد بود.

  وی تصریح کرد: سازمان نوسازی در مقاطع مختلف رویکردهای مختلفی داشته که انجام مطالعات پژوهشی، نگاه پروژه محور و رویکرد مداخله مستقیم در نوسازی از جمله مهمترین آن ها در سال های پیشین بوده است.

  مدیرعامل سازمان نوسازی با بیان این که بالغ بر ۳۲۶۸ هکتار بافت فرسوده مصوب در شهر تهران وجود دارد، از سپری شدن مراحل تصویب طرح تدقیق بافت های فرسوده در صحن شورای اسلامی شهر تهران خبر داد و گفت: بر اساس این طرح مساحت بافت های فرسوده به حدود ۴۴۰۰ هکتار رسیده است.

  جعفری با اشاره به اهمیت ضرورت تغییر رویکرد سازمان از تصدی گری به تولی گری، خاطرنشان کرد: در حال حاضر روح حاکم بر فعالیت های سازمان نوسازی تقویت مدیریت اجتماعی در بافت های فرسوده جهت تحقق جریان نوسازی مردمی است.

  وی با اعلام این که تنها راهبرد برای حل مسئله فرسودگی ورود مردم به عرصه نوسازی است، عنوان کرد: سازمان نوسازی شهر تهران در این زمینه نقش حمایتی، هدایتی و نظارتی دارد.

  پایتخت شورای اسلامی شهر تهران شهر تهران سازمان افزایش نوسازی مساحت بافت فرسوده هکتار
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها