• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37349

  بیمارستان امام حسین (ع) تهران به دستگاه سامانه راهبری پیشرفته جراحی که به دست متخصصان ایرانی ساخته شده است، مجهز شد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، سامانه راهبری جراحی (نویگیشن) دستگاهی است که به عنوان کمک کننده جراح است و عمل GPS را برای جراح انجام می دهد به این معنی که در حین جراحی، موقعیت نوک ابزار جراح را روی تصاویر پزشکی بیمار نشان می دهد.

  این دستگاه باعث می شود زمانی که ابزار جراح در کنار اندام های آسیب پذیر قرار می گیرد، پزشک را آگاه کرده و دقت وی را افزایش دهد.

  سامانه راهبری جراحی که تاکنون فقط وارداتی بود در حال حاضر در ۲۱ بیمارستان کشور به کمک جراحان آمده است، به این صورت که ۱۴ بیمارستان به صورت موردی از آن بهره مند شده و ۶ بیمارستان خلیلی شیراز، مسیح دانشوری تهران، ولی عصر تهران، حضرت رسول (ص) تهران، قائم مشهد، الزهرای اصفهان این سامانه به صورت کامل مستقر شده است و امروز نیز قرار است طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت در بیمارستان امام حسین (ع) مستقر شود.

  این دستگاه ۲ سال پیش توسط رئیس جمهوری رونمایی شد و از دستاوردهای دو ساله آن انجام ۳۰۰ جراحی بوده است.

  سامانه راهبری جراحی توسط پزشکان ایرانی ساخته شده است. ۹۰ درصد دستگاه های خارجی وارداتی از این نوع که تاکنون استفاده می شدند دچار استهلاک بالا شده و به دلیل تحریم ها، حمایتی از آنها نمی شود. این دستگاه ایرانی از نظر هزینه ۵۰ درصد کمتر از نمونه خارجی آن ارزانتر است.

  اصفهان امام حسین بیمارستان پزشک جراحی مشهد وزیر بهداشت ولی عصر تهران سامانه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها