• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36401

  فردی در استان قزوین که از طریق نصب نرم افزار جاسوسی در سیستم کافی نت، اطلاعات حساب مشتریان را سرقت و در فرصتی مناسب از آن برداشت می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

  به گزارش پارس ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرگرد مختاری نسب رئیس پلیس فتا استان قزوین اعلام کرد: پیرو شکایت فردی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی، ماموران اقدامات خود را در این رابطه آغاز کردند.

  سرگرد مختاری نسب افزود: طی بررسی های اولیه مشخص شد برداشت ها طی ۲۰ مرحله و صرف خرید اینترنتی کارت شارژ تلفن همراه بوده است.

  این مقام انتظامی ادامه داد: پس از تحقیقات فنی و تخصصی صورت گرفته متهم ساکن شهر محمدیه شناسایی و به این یگان احضار شد، وی با رویت مستندات به جرم خود اقرار و اظهار داشت از طریق نصب نرم افزار جاسوسی بر روی سیستم های یکی از کافی نت های سطح شهر اقدام به سرقت اطلاعات شاکی کردم.

  رئیس پلیس فتا قزوین یادآور شد: مدیران دفاتر خدمات اینترنتی، موظفند شرایطی را فراهم کنند که اطلاعات کاربر پیشین شامل سایت ها، صفحات دیده شده، فعالیت ها، ID و آدرس ایمیل به محض قطع استفاده کاربر، از بین رفته و برای کاربران بعدی که از آن رایانه استفاده می کنند قابل بازیابی نباشد و همینطور رایانه های استفاده شده در مراکز خدمات اینترنتی الزاماً در حالت کاربر محدود (در اختیار متقاضیان قرار گرفته و درگاه های ورودی سیستم رایانه ای شامل درگاه های USB، کارت خوان ها و سایر درگاه هایی که امکان اتصال حافظه های جانبی به آن ها وجود دارد، به صورت نرم افزاری مسدود شود و در صورت نیاز کاربر به استفاده یا ارسال فایل رایانه ای بایستی انتقال از طریق متصدی اجرایی دفتر خدمات اینترنت و از طریق شبکه داخلی دفتر روی سیستم رایانه ای کاربر و پس از اطمینان از آلوده نبودن فایل رایانه ای به بدافزارها صورت بگیرد.

  استان قزوین ایمیل اینترنت تلفن همراه جاسوسی جرم رایانه سرقت شناسایی و دستگیر نرم افزار
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها