• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36370

  معاون بهداشت وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که ۶۵ تا ۷۰ درصد هزینه های درمان بر دوش مردم است، گفت: با مراجعه افراد به سیستم پزشک خانواده و نظام ارجاع، بدون صرف هزینه های بالا، بیماری هایشان شناسایی و درمان آن پیگیری می شود

  به گزارش پارس ، به نقل از مهر، دکتر فاطمه رخشانی در مراسم افتتاح کلینیک سطح سه فشارخون با مثبت ارزیابی کردن این کلینیک در کاشان گفت: این حرکت اقدام بسیار خوب، مردم پسندانه و مورد نیاز است.

  وی، با ابراز خرسندی از افتتاح این کلینیک در کاشان افزود: ما این کار را با انگیزه ای مضاعف و پشتکار بیشتر در کشور پیگیری می کنیم.

  معاون بهداشت وزارت بهداشت، با تاکید بر اینکه ۶۵ تا ۷۰ درصد هزینه های درمان بر دوش مردم است، تصریح کرد: این امر به خاطر این است که نقش طب عمومی در برنامه ها کم رنگ شده است.

  رخشانی با اشاره به اینکه افتتاح و ساخت مراکز درمانی متعدد تنها راهکار ارتقای سطح سلامت جامعه نمی باشد، تاکید کرد: شناسایی و پیشگیری مهم ترین مسئله در ارتقای سطح سلامت است.

  وی با اشاره به اینکه برنامه پزشک خانواده در دنیا سعی در رفع این نابسامانی دارد، اذعان داشت: با مراجعه افراد به سیستم پزشک خانواده و نظام ارجاع، بیماری هایشان شناسایی و درمان آن پیگیری می شود.

  معاون بهداشت، مراجعه متعدد بیمار برای شناخت بیماری و درمان اش را به چندین پزشک با صرف هزینه های گزاف را یادآور شد و گفت: این مشکل با مراجعه بیمار به سیستم پزشک خانواده و پیگیری درمان واحد و متمرکز بدون صرف هزینه های بالا برطرف می شود.

  رخشانی با تاکید بر اینکه طی ۳۰ سال اخیر خدمات و اقدامات بسیار زیادی در حوزه سلامت کشور انجام شده است، افزود: به دلیل نبود آموزش کافی در راستای برنامه های پیشگیرانه رضایت مندی مردم در سیستم مراقبت کم است.

  به گفته وی، اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در سطح یک، کار بسیار خوب، موثر و ضروری است که اثربخشی آن با اجرای طرح در سطوح ۲ و ۳ تکمیل می شود.

  معاون بهداشت وزارت بهداشت، نهادینه کردن فرهنگ آموزش و اطلاع رسانی در حوزه سلامت را تاکید و تصریح کرد: هفته سلامت هفته خدمت است که آموزش در خصوص پیشگیری و سبک زندگی سالم محور اصلی آن است.

  ارتقای سطح پزشک پزشک خانواده جامعه درمان سبک زندگی سلامت معاون وزارت بهداشت هزینه های درمان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها