• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36216

  نمایشگاه ویژه کتاب کابل با حضور ناشران بخش خصوصی افغانستان، در کتابخانه مرکزی دانشگاه کابل بر پاشد.

  به گزارش پارس ، به نقل ازفارس، با آغاز سال جدید تحصیلی در افغانستان، این نمایشگاه با حضور شخصیتهای علمی، فرهنگی، استادان و دانشجویان دانشگاه کابل، افتتاح شد.

  استقبال اساتید و دانشجویان دانشگاه کابل از این نمایشگاه که با حضور بیش از ۱۵ ناشر خصوصی افغانستان از جمله نمایندگی انتشارات « الهدی» بر پا شده است، بسیار چشمگیر بوده است.

  این نمایشگاه تا پایان فروردینماه در دانشگاه کابل بر پا است و علاقمندان به کتاب بخصوص دانشجویان میتوانند از آن بازدید به عمل آورند.

  در حال حاضر در افغانستان بیش از ده ها ناشر خصوصی در کنار چاپخانه دولتی « بیهقی» به چاپ و نشر کتاب مشغول هستند.

  وجود ناشران غیر دولتی و چاپ گسترده کتاب در افغانستان و برپایی نمایشگاه های کتاب در این کشور در سال های اخیر از رشد چشمگیری برخوردار بوده است و تا کنون چندین نمایشگاه کتاب در کابل و دیگر شهرهای افغانستان، از جمله مزار شریف و هرات بر پا شده است.

  سال گذشته نیز ناشران بخش خصوصی افغانستان با همکاری دولت افغانستان و ایران، با بیش از یک هزار عنوان کتاب چاپی و الکترونیکی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شرکت کردند که از میان ۷۷ کشور خارجی رتبه اول این نمایشگاه را به دست آورند و « محمدرضا رحیمی» معاون اول رئیس جمهور از ناشران افغانستان تقدیر کرد.

  جمهوری اسلامی ایران نیز تا کنون در کنار ناشران افغانستان و دولت این کشور، چندین نمایشگاه کتاب را در شهرهای مختلف این کشور از جمله کابل بر پا کرده است.

  افغانستان ایران بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران دولت رشد محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور نمایشگاه بین المللی کتاب نمایشگاه کتاب
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها