• لینک کوتاه
 • منبع: رکنا کد خبر: 359344

  زن جوان که با داستانسرایی سعی داشت خود را در قتل همسرش بی گناه معرفی کند پس از محکوم شدن با پرداخت 70 میلیون از سوی اولیای دم بخشیده شد.

  به گزارش پارس نیوز،

  آخرین ساعت پایانی 21 فروردین ماه سال 88، ماموران کلانتری 163 ولنجک در تماس مرد افغان در جریان کشته شدن برادرش قرار گرفتند و تیمی از ماموران در صحنه حاضر شدند.

  تیم جنایی پلیس آگاهی تهران و بازپرس شعبه سوم دادسرای امورجنایی نیز با اطلاع از این سناریوی برای تحقیقات ویژه وارد عمل شدند و در گام نخست برادر مقتول ادعا کرد که زمانیکه از سر کار به خانه بازگشته همسر برادرش را داخل حیاط دیده که با روبرو شدن هم شروع به جیغ و فریاد کرده و از کشتن شدن محمد خبر داده است.

  کارآگاهان در این مرحله جمیله را هدف تحقیق قرار دادند و وی گفت: داخل خانه بودم که زنگ خانه به صدا در آمد و وقتی محمد در را باز کرد 2 مرد داخل خانه شدند و با تهدید چاقو دستانم را بستند و بیهوشم کردند و زمانیکه به هوش آمدم متوجه تجاوز 2 مرد غریبه شدم و دیدم که همسرم نیز دست و پاهایش بسته است و به قتل رسیده است.

  بدین ترتیب بازپرس پرونده دستور داد تا جسد برای بررسی های بیشتر و شناسایی علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شود و جمیله نیز به اتهام قتل همسرش بازداشت شد.

  کارشناسان پزشکی قانونی پس از اقدامات فنی علت مرگ را خفه کردن با رشته ای به دور گردن مقتول اعلام کردند و هیچ آثاری مبنی بر بسته بودن دست و پاهای قربانی جنایت و درگیری بر روی بدن وی وجود ندارد.

  جمیله پس از صدور قرار مجرمیت روز 19 آبان ماه، سال گذشته در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران مورد محاکمه قرار گرفت و این زن در ادعایی دیگر به قاضی دادگاه گفت: شب حادثه داخل خانه بودیم که 2 تن از دوستان محمد به خانه آمدند و پس از دقایقی آنها مرا با تهدید بیهوش کردند و پس از 3 ساعت وقتی به هوش آمدم متوجه تجاوز آنها شدم و دیدم که همسرم به قتل رسیده است.

  وی افزود: نتوانستم لحظه اول از کسی کمک بخواهم و ابتدا موفق شدم دستانم را باز کنم و سپس به سراغ شوهرم رفتم و دست و پاهایش را باز کردم که وقتی به داخل حیاط آمدم با برادر شوهرم روبرو شدم.

  این ادعاها در حالی بود که پزشکی قانونی اعلام کرد هیچ آثاری مبنی بر بسته شدن دست و پاهای زن جوان روی بدنش نیست و جمیله در تمام زمان دادگاه به داستانسرایی می پرداخت و حتی در جواب سوالات قاضی نیز به جواب های مختلفی می داد که در پایان جلسه رییس دادگاه و 4 قاضی مستشار این زن را در قتل  همسرش گناهکار شناخته و به قصاص نفس- اعدام- محکوم کردند.

  با صدور این حکم خانواده مقتول اعلام کردند که با دریافت دیه حاضر به بخشش قاتل پسرشان هستند که دراین مرحله جمیله به پرداخت دیه و 7 سال زندان محکوم شد.

  بنا به این گزارش،  روز یکم اردیبهشت ماه خانواده مقتول با مراجعه به شعبه اجرای احکام دادسرای ناحیه 27 تهران با دریافت 70 میلیون تومان رضایتشان را برای بخشش عروسشان اعلام کردند.

  کانال رسمی رکنا در تلگرام

   

  مطالب مرتبط

   

  پلیس آگاهی تهران دادگاه کیفری استان تهران دیه قتل مرگ

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها