• لینک کوتاه
 • منبع: آریا کد خبر: 359302

  با تلاش پلیس آگاهی استان، 16 عضو یک شرکت هرمی در شهر مشهد شناسایی و دستگیر شدند.

  به گزارش پارس نیوز،

  سرپرست پلیس آگاهی خراسان رضوی ‌در تشریح این خبر گفت: با شکایات متعدد مردمی مبنی بر تبلیغات گسترده یکی از شرکت های هرمی در یکی از مناطق شهر مشهد و ضرر و زیان مالی برای تعدادی از طعمه ها این افراد سودجو، تیمی از پلیس آگاهی این فرماندهی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

  سرهنگ حمید رزمخواه افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پس از یک سری تحقیقات میدانی، مخفیگاه این افراد را شناسایی کردند و به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند.

  وی تصریح کرد: پس از چند روز کنترل نامحسوس محل و اطمینان از فعالیت های مجرمانه، نتایج تحقیقات به دادسرای ناحیه چهار مشهد ارسال و مأموران با اخذ دستور وارد عمل شدند.

  سرهنگ رزمخواه، اظهار داشت: در این عملیات، پلیس آگاهی ضمن دستگیری 16 فرد سودجو، تعداد زیادی جزوه و سی دی های آموزشی در رابطه با تبلیغات این شرکت هرمی کشف کردند.

  وی خاطر نشان کرد: متهمان در بازجویی های انجام شده به عضوگیری و اعتمادسازی و قانونی جلوه دادن فعالیت های خود با ایجاد شرایطی چون حسن اخلاق و سیمای ظاهری مناسب برای جلب اعتماد مشتریان، اعتراف کردند.

  سرپرست پلیس آگاهی خراسان رضوی در خصوص ماهیت شرکت های هرمی از شهروندان خواست در صورت علاقمندی به سرمایه گذاری، آئین نامه ها و قوانین نظام صنفی را که متولی آن وزارت صنعت و معدن است، مطالعه و با خواسته های مدیران این قییل بازاریابی ها مقایسه کنند و اگر خواسته ها و شرایط خرید در این سایت ها مغایر دستورالعمل ها، آئین نامه ها و قوانین باشد، بی شک آن بازاریابی، دسیسه هرمی است و باید موضوع را به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری و یا ستاد خبری پلیس آگاهی با شماره تلفن 2183700 گزارش کنند. 

   

  پلیس آگاهی سرمایه گذاری شرکت هرمی شناسایی و دستگیر مشهد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها