• لینک کوتاه
 • منبع: ایرنا کد خبر: 359282

  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران از حضور 80 هزار معتکف ماه رجب در این استان خبر داد و گفت : 70 درصد این معتکفین را بانوان تشکیل می دهند.

  به گزارش پارس نیوز،

  حجت الاسلام نصیر نیک نژاد افزود: 550 مسجد با همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد استان، برای مراسم اعتکاف آماده شده‌است.


  وی خاطر نشان کرد: در هفت مسجد استان نیز با همکاری اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و مرکز رسیدگی به امور مساجد استان، اعتکاف دانش آموزی برپا شده است. 

  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران یادآور شد: با همکاری نهاد رهبر معظم انقلاب اسلامی در مساجد دانشگاه های تهران، امیرکبیر و شهید بهشتی نیز مراسم اعتکاف برگزار شده است.

  وی افزود: در سال جاری یکهزار و 500 مبلغ و مبلغه برای حضور در برنامه های تبلیغی اعتکاف در مساجد سازماندهی شده اند.

  نیک نژاد گفت: پنج هزار و 200 جلد کتاب 'اعتکاف و خودسازی' نیز منتشر و در اختیار معتکفین قرار میگیرد.

  وی برگزاری 300 گفتمان، جشن میلاد امام علی(ع)، برگزاری سوگواری حضرت زینت(س)، برپایی 280 حلقه معرفتی، اجرای طرح با قرآن در اعتکاف را از جمله برنامه های پیش بینی شده برای معتکفین اعلام کرد.
  نیک نژاد با اشاره به آمار معتکفان در سال گذشته گفت: مراسم اعتکاف سال گذشته با حضور 75 هزار معتکف در 500 مسجد، برگزار شد.
  وی با بیان اینکه در سال جاری تعداد معتکفین افزایش داشته است گفت: در سال گذشته 62 درصد معتکف زن و 38 درصد معتکف مرد در مساجد به راز و نیاز با خداوند پرداختند.
  سنت حسنه اعتکاف در ایام البیض از سحرگاه 13 تا 15 ماه رجب، (دوم تا چهارم اردیبهشت ماه) بمدت سه روز برگزار می شود که در روز سوم با اعمال ام داوود به پایان خواهد رسید.

   

  آموزش و پرورش تبلیغات اسلامی استان رهبر معظم انقلاب اسلامی شهید بهشتی قرآن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها