• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 359257

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه 40 درصد ایرانیان اضافه وزن دارند گفت: این امر سبب شده که 5 میلیون نفر در کشور به دیابت دچار شوند و 9 میلیون نفر در معرض ابتلا باشند.

  به گزارش پارس نیوز،

  سید حسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در دیدار با آیت‌الله عبدالکریم موسوی اردبیلی گفت: در کشور ما مسئله افزایش وزن قابل توجه است و همین امر باعث دچار شدن مردم به بیماری‌هایی همچون دیابت شده است.

  وی افزود: شعار امسال جامعه جهانی، مبارزه با دیابت است و ما نیز در پی انجام اقداماتی برای پیشگیری از دچار شدن مردم به این بیماری هستیم.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: مردم باید تحرک بیشتری داشته باشند و از مصرف غذاهای اضافی بپرهیزند چون 35 درصد غذاهای مصرفی توسط مردم افزون بر نیازشان است.

  وی بیان کرد: رعایت بهداشت و حفظ سلامت جزو اموری است که مردم باید با اصلاح سبک زندگی به آن توجه کنند.

  قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه 40 درصد ایرانیان اضافه وزن دارند ابراز کرد: این امر سبب شده که 5 میلیون نفر در کشور به دیابت دچار شوند و 9 میلیون نفر در معرض ابتلا به این بیماری باشند.

  قاضی‌زاده هاشمی در ادامه با اشاره به برجام تصریح کرد: رئیس جمهور از بنده خواست که گزارشی از وضعیت برجام را خدمتتان ارائه دهم.

  وی افزود: اقتصاد مقاومتی بدون تعامل با دنیا، صادرات و رفت و آمد با کشورهای گوناگون امکان‌پذیر نیست و به هر حال بخشی از فناوری‌های مورد نیاز کشور باید از خارج تامین شوند.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برجام را برد ـ برد توصیف کرد و گفت: توافق هسته‌ای بسیار مثبت بوده است و 60 تا 70 درصد خواسته‌های ما را برآورده کرد.

  وی تاکید کرد: به گفته رئیس جمهور آنچه درباره برجام 2 گفته شد چیزی جز اخلاق‌مداری، وحدت و همدلی نیست.

   

  ایران بهداشت درمان و آموزش سبک زندگی وزن وزیر بهداشت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها