• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35848

  مدیر تنظیم الگوها و انتظام خانواده مرکز زنان ریاست جمهوری از انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان نهضت سوادآموزی برای آموزش زنان کم‌سواد و بی سواد کل کشور خبر داد.

  به گزارش پارس ، رابعه امامی رضوی در گفت و گو فارس گفت: دولت در حال اتمام است و ما معمولا در ماه های پایانی برنامه های جدیدی را طراحی نمی کنیم و در واقع برنامه هایی را که از قبل داشتیم اجرایی می کنیم و سعی می کنیم روند را طوری ادامه دهیم که در دوره های بعدی امکان پیگیری آن وجود داشته باشد.

  وی افزود: از برنامه هایی که ما در سال ۹۱ داشتیم و در حال اجرا است می توان به همکاری مرکز زنان با سازمان نهضت سوادآموزی کشور در مورد شناسایی افراد کم سواد و بی سواد است.

  امامی رضوی ادامه داد: در طرح سوادآموزی زنان کشور، طرح رحمت را که در سال های گذشته اجرا می کردیم با پتانسیل و ظرفیت نهضت سوادآموزی ادغام کردیم تا با استفاده از مربیان نهضت و محتوایی که داشتیم تفاهم نامه همکاری منعقد شد.

  مدیر تنظیم الگوها و انتظام خانواده مرکز زنان ریاست جمهوری افزود: هم اکنون کارشناسان در حال تدوین آیین نامه برای اجرایی شدن طرح هستند تا قبل از پایان دولت این طرح اجرایی شود.

  وی در خصوص آمار زنان بی سواد و کم سواد در کل کشور گفت: آماری که ما داریم همان آماری است که نهضت سوادآموزی به ما داده است و مجموعا در حدود سه میلیون نفر در کل کشور زنان کم سواد و بی سواد داریم.

  امامی رضوی افزود: از آنجایی که شناسایی این افراد مشکل است بنابراین سعی کردیم از توانایی نهضت هم استفاده کنیم و به شکل مشترک کار را پیش ببریم که این آموزشها به صورت رایگان به زنان داده می شود.

  آیین نامه خانواده دولت ریاست جمهوری زنان کشور نهضت سوادآموزی سواد سوادند
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها