به گزارش پارس به نقل از مهر، روح الله علی حسین زاده اظهار داشت: تعدادی افرادمسلح، در پی حمله مسلحانه به خودروی حامل زندانیان دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان ملارد، پس ازایجاد تصادف تصنعی، با گاز اشک آور واسحله کلاشینکف، اقدام به فراری دادن یکی از زندانیان به نام رسول-ت کردند که بامداخله مامورین، پس از تیراندازی به سوی ماموران، با جا گذاشتن خودروی پراید خود، با دو دستگاه سواری و دودستگاه موتورازمحل متواری شدند.

این مسئول ادامه داد: با گزارش موضوع به دادستانی، بلافاصله بازپرس دادسرای ملارد درمحل حادثه حاضر شد و به تحقیقات مقدماتی پرداخت، در بررسی از شاهدان حادثه مشخص شد تعداد نزدیک به ۱۵نفر با کمین کردن در مسیر حامل خودروی زندان، پس از توقف خودرو بخاطر تصادف ساختگی که مسیر حرکت خودروی زندان را سد کرده بود دسته جمعی جهت فراری دادن زندانی موصوف وارد درگیری شدند، با صدور دستورات لازم از سوی دادستانی، اقدامات اطلاعاتی و شناسایی و دستگیری عوامل این حادثه آغازشده است.

دادستان ملارد در خصوص اجرای طرح های مربوط به کسف اسلحه و تجهیزات نظامی و مبارزه با اشرار مسلح به نیروی انتظامی تذکر جدی داده و دستورالعملی در این خصوص صاد کرد که ظرف ۲۴ساعت آینده به تمامی یگانهای انتظامی ابلاغ خواهد شد.

برپایی خیمه های معرفت در بقاع متبرکه استان تهران

در آستانه فرارسیدن شهادت حضرت زهرا (س) خیمه های معرفت در بقاع متبرکه شاخص استان تهران برگزار می شود، این خیمه ها که از ۲۵ فروردین ماه به مدت ۵ روز برپا است شامل غرفه های مشاوره امور اوقافی، مذهبی، نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی است.

این خیمه ها با هدف ترویج فرهنگ فاطمی در فاطمیه دوم برپا می شود، با برپایی این خیمه ها در امامزادگان و بقاع شاخص و نیز اعزام مبلغان توانمند در راستای سطع دینی و معرفتی زائران و مجاوران و انس هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان با روحانیت و پاسخگویی به سوالات شبهات و راهنمایی به مراجعین و سوگواران تلاش می شود.

بهره مندی ۱۳۱ مددجوی کمیته امداد استان تهران از خدمات رایگان دندانپزشکی در سال گذشته

رئیس اداره بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران اظهار داشت: از مهرماه سال ۹۰ و با راه اندازی کانون دندانپزشکان خیر تا پایان سال ۹۱ تعداد ۱۳۱ نفر از مددجویان تحت حمایت از خدمات رایگان دندانپزشکی بهره مند شده اند، قداماتی که این کانون از ابتدای تاسیس تا پایان سال گذشته برای مددجویان تحت حمایت انجام داده است معادل۵۰۰ میلیون ریال بوده است.

مجتبی احمد لو ضمن تشکر از دندانپزشکان خیر و نیکوکار به دلیل ارائه خدمات مطلوب به مددجویان به ویژه ایتام گفت: این کانون خدمات شایانی به مدجویان تحت حمایت در استان تهران به ویژه در مناطق محروم شهرری، ورامین و اسلامشهر ارائه کرده است.

سال گذشته ۱۳ هزار مددجو در زندانهای استان تهران آموزش دیده اند

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان تهران اظهار داشت: سال گذشته در بحث اشتغال طبق برنامه قرار بود حدود ۹ هزار مددجو در زندانهای مختلف استان تهران آموزش ببینند که چهار هزار نفر بیش تر از برنامه پیش بینی شده آموزش دیدند و امسال حدود ۱۰ هزار نفر برای آموزشهای فنی و حرفه ای پیش بینی شده است که علیرغم کمبود اعتبارات و بودجه تلاشمان این است که بیش از سقف تعیین شده فعالیت کنیم.

کمال زارعی عملکرد بخش آمار و رایانه را تحسین برانگیز خواند و افزود: ما در بحث آمار و رایانه در کشور در بین ۳۲ استان توانستیم رتبه عالی را کسب کنیم، در بخش آموزش و تربیت بدنی زندانیان، استان تهران توانست سال گذشته رتبه برتر را در سطح کشور کسب کند، برنامه های کمیته کاهش آسیب در سه محور کارکنان، مددجویان و زندان برنامه ریزی می شود که هر سه محور آن مکمل هم و تکمیل کننده هم میباشد که عدم وجود یکی از آنها به معنی بازماندن از هدف پیش بینی شده است.

تعامل خوب با فرمانداران و شهرداران باید در سالجاری تقویت شود

مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران اظهار داشت: در سال گذشته، تعامل خوبی با فرمانداران، شهرداران و دستگاه های اجرایی برقرار شد که باید در سالجاری تقویت شود، اخلاق ورزشی حکم می کند که با همه دوست باشیم و با افزایش تعاملات، راندمان کارمان را ارتقا دهیم، انتظارمان این است که روسای ادارات حوزه ها و شهرستان ها، برنامه یکساله خود را تا پایان فروردین ارائه دهند و در آن، همه جوانب ورزشی، فرهنگی و غیره دیده شود.

محمد حسین نژادفلاح درمورد برنامه های سالجاری اداره کل عنوان کرد: جشنواره فجر در سال ۹۱، یکی از کارهای بزرگ و تجربیات ارزشمند ما بود و بنا داریم در سال ۹۲ نیز برنامه های بزرگی را به مناسبت های مختلف برگزار کنیم که از آن جمله می توان به تجلیل از قهرمانان استان تهران، پیشکسوتان، سرمایه گذاران بخش خصوصی و تولید کنندگان تجهیزات ورزشی، افتتاح پروژه هایی که بیش از ۹۰ درصد عملیات احداث آن به پایان رسیده، افتتاح پایگاه قهرمانی با تجهیزات در شمیران نو، گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان عرصه ورزش بویژه شهید درفشی فر و شهید حیدرنیا، برنامه ریزی برای روز جوان، روز ازدواج، روز دختر و روز خبرنگار و بزرگداشت جانبازان ورزشکار، اشاره کرد.

این مسئول همچنین تاکید کرد که با برگزاری کلاسهای آموزشی در زمینه های مختلف و انتخاب مشاوران قوی، باید به گونه ای حرکت کنیم که نگاه استانها را به خودمان معطوف نمائیم و این گونه نباشد که فقط در بحث اجرا هزینه کنیم و از تولید فکر و نظارت غافل بمانیم.