آلرژی را با سرماخوردگی اشتباه نگیرید!

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34170

  آلرژی‌های فصلی یکی از شایع‌ترین آلرژی‌ها هستند. آلرژی‌های فصلی معمولا در بهار و تابستان به وجود می‌آیند و از گرده‌های گیاهان ناشی می‌شوند و معمولا یک زمینه خانوادگی هم در مبتلایان وجود دارد. البته بنابر نظر کارشناسان می‌توان با انجام اقداماتی میزان شدت علایم این بیماری را کاهش داد.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خراسان، کارشناسان معتقدند افرادی که از عناصر آلرژی زای فصل بهار نظیر گرده گیاهان موجود در هوا رنج می برند، از علائمی مانند عطسه، آبریزش از چشم و خستگی برخوردارند.

  دکتر دیوید لانگ، رییس بخش آلرژی و ایمونولوژی کلینیکی در ایالت اوهایو آمریکا معتقد است تشخیص علائم سرماخوردگی و آلرژی از یکدیگر، دشوار است.

  وی در این باره می گوید: اگر علائم بیماری در فردی بیش از ۱۰ روز به طول انجامد و همچنین فرد احساس کند که در خارج از منزل، علائم وی تشدید می شود، فرد مربوطه از آلرژی رنج می برد.

  لانگ عطسه، احساس خارش در داخل گوش ها یا کام دهان را از جمله علائم آلرژی های فصلی می داند و می گوید: احساس خستگی، یکی دیگر از نشانه های این نوع آلرژی هاست که بیشتر افراد آن را به آلرژی نسبت نمی دهند.

  دکتر کوین مک گرات، سخنگوی دانشکده" آلرژی، آسم و ایمونولوژی" آمریکا نیز در این باره گفت: این نوع آلرژی ها با ایجاد اختلال در خواب افراد، باعث می شوند فرد هشت، ۹ یا ۱۰ ساعت بخوابد اما پس از آن با احساس خستگی و درد بیدار شود.

  این دو کارشناس معتقدند افرادی که از آلرژی های فصل بهار رنج می برند، می توانند با اجتناب از قرار گرفتن در معرض گرده های گیاهان و همچنین با استفاده از آنتی هیستامین ها، علائم ناشی از این آلرژی ها را در خود کاهش دهند.

  آنها همچنین توصیه می کنند: این افراد با مراجعه به پزشک، مصرف دارو را پیش از بروز علائم آغاز کنند؛ چرا که این امر از شدید شدن علائم آلرژی در طول فصل بهار جلوگیری می کند.

  لانگ با بیان اینکه بین سه مرحله پیشگیری، درمان دارویی و ایمونوتراپی (ایمن درمانی) ، مرحله پیشگیری، مهم ترین مرحله است، خاطرنشان کرد: در طول فصل بهار، بستن پنجره ها و استفاده از سیستم تهویه هوا از جمله اقداماتی است که افراد می توانند در مرحله پیشگیری انجام دهند. بهتر است افراد این اقدامات را هنگام استفاده از اتومبیل خود نیز انجام دهند.

  به اعتقاد این کارشناسان، زمان مناسب برای ورزش در افرادی که از آلرژی های فصل بهار رنج می برند، صبح زود یا آخر شب است؛ چرا که در این زمان ها مقدار گرده های موجود در هوا کمتر است.

  مک گرات عنوان کرد: مطلبی که بیشتر افراد نادیده می گیرند این است که" استاتیک" مو باعث جذب گرده ها شده و شب، هنگامی که فرد به رختخواب می رود، این گرده ها به بالشت وی منتقل می شوند. بنابراین بهتر است فرد در صورت امکان، قبل از خواب موهای خود را بشوید. در غیر اینصورت قبل از رفتن به رختخواب از پارچه مرطوبی برای تمیز کردن موهای خود استفاده کند.

  لانگ اظهار کرد: اگر استفاده از آنتی هیستامین ها برای کاهش علائم این آلرژی ها کمکی به فرد نکرد، می توان با تجویز پزشک از اسپری های بینی استفاده کرد.

  آلرژی پزشک خواب دارو دانشجویان ایران درمان سرماخوردگی مو کاهش
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها