• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34072

  رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از معاینه بیش از ۲ هزار بیمار در مراکز درمانی هلال احمر در مکه و مدینه در نوروز امسال خبر داد.

  به گزارش پارس سید علی ریاض در گفت وگو با خبرنگار« حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، در تشریح عملکرد این مرکز از ۲۷ اسفند تا دهم فروردین ماه، با بیان اینکه هفت مرکز درمانی در مکه و شش مرکز نیز در مدینه برای ارائه خدمات مناسب درمانی به زائران مستقر هستند، گفت: در این مدت بیش از ۲۲۵۰ نفر به درمانگاه های مرکز پزشکی حج و زیارت در مکه و مدینه مراجعه کردند و توسط متخصصان یا پزشکان عمومی معاینه شدند.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰ نفر کادر پزشکی و اجرایی در درمانگاه های این مرکز در مکه و مدینه مشغول به فعالیت هستند، گفت: این تعداد شامل متخصص داخلی، ‏ قلب، ‏ زنان، ‏ پزشک عمومی، ‏ پرستار، ‏ تکنسیین های فوریت های پزشکی، ‏ تکنسیین های دارویی، ‏ کارشناسان بهداشت و پزشکان رابط زبان دان است.

  ریاض با اشاره به اینکه در این مدت خوشبختانه هیچ مورد فوتی نبوده است ادامه داد: در این مراکز، علاوه بر ویزیت توسط پزشکان، خدمات درمانی نظیر بستری موقت، سرم درمانی، جراحی موضعی، تست قند خون، نوار قلب، پانسمان و تزریقات نیز ارایه می شود.

  رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در پایان با اشاره به ارائه ۸۳۵ مورد خدمات پیراپزشکی به زائران شامل خدمات پانسمان، نوار قلب و تزریقات، گفت: در این مدت ۲۰ مورد دیالیز و دو مورد عمل جراحی بزرگ در مراکز درمانی هلال احمر در عربستان صورت گرفته است.

  پرستار پزشک جراحی جمعیت هلال احمر زنان فوریت های پزشکی قلب مراکز درمانی نوروز هلال احمر

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها