به گزارش پارس به نقل از  خبرگزاری تسنیم، ˈعلی رضا افشار ˈ روز گذشته در گفت وگو با خبرنگاران در شهرکرد افزود: طرح تحول اجتماعی از سال ۸۷با مشارکت همه دستگاههای اجرایی به ویژه دستگاه های فرهنگی تدوین و تنظیم شده و مقدمات آن با همه دستگاههای اجرایی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی گفت: طرح تحول اجتماعی در مرحله بررسی و اصلاح نهائی قرار دارد و بیشتر برنامه های این طرح، به صورت آزمایشی در برخی استانها اجرا شده است.

افشار افزود: این طرح در حال حاضر در دستور کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است و تلاش می شود در سال ۹۲ طرح به صورت جدی اجرایی شود.

وی گفت: طرح تحول اجتماعی هم اکنون در دستور کار مجلس شورای اسلامی و کمیسیون فرهنگی است که با تصویب آن تجمیع بین دستگاههای مجری به ویژه دستگاههای متولی امور فرهنگی به دست می آید و پشتوانه و ضمانت اجرایی آن در این قانون دیده شده است.

افشار گفت: سبک زندگی ایرانی اسلامی که مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد، کاهش آسیب پذیر اجتماعی، کاهش اعتیاد، تحکیم روابط خانواده و کاهش طلاق، افزایش امنیت اجتماعی، تقویت قانون گرایی و اخلاق سیاسی و اجتماعی به عنوان پشتوانه طرح تحول اجتماعی می باشد.

وی افزود: طرح تحول اجتماعی هم اکنون به عنوان یکی از مهمترین طرح های شورای عالی انقلاب فرهنگی در این شورا و کمیسیون مهندسی فرهنگی در دست بررسی است.

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی گفت: با تصویب این طرح در شواری عالی انقلاب فرهنگی در آینده نزدیک پشتوانه اجرایی این طرح در قانون فراهم می شود.