قائم مقام وزیر کشور

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 33992

  قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی گفت: طرح تحول اجتماعی نسبت به طرح تحول اقتصادی که هم اکنون از سوی دولت پیگیری می شود، از جایگاه بالاتری برخوردار است.

  به گزارش پارس به نقل از  خبرگزاری تسنیم، ˈعلی رضا افشار ˈ روز گذشته در گفت وگو با خبرنگاران در شهرکرد افزود: طرح تحول اجتماعی از سال ۸۷با مشارکت همه دستگاههای اجرایی به ویژه دستگاه های فرهنگی تدوین و تنظیم شده و مقدمات آن با همه دستگاههای اجرایی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

  وی گفت: طرح تحول اجتماعی در مرحله بررسی و اصلاح نهائی قرار دارد و بیشتر برنامه های این طرح، به صورت آزمایشی در برخی استانها اجرا شده است.

  افشار افزود: این طرح در حال حاضر در دستور کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است و تلاش می شود در سال ۹۲ طرح به صورت جدی اجرایی شود.

  وی گفت: طرح تحول اجتماعی هم اکنون در دستور کار مجلس شورای اسلامی و کمیسیون فرهنگی است که با تصویب آن تجمیع بین دستگاههای مجری به ویژه دستگاههای متولی امور فرهنگی به دست می آید و پشتوانه و ضمانت اجرایی آن در این قانون دیده شده است.

  افشار گفت: سبک زندگی ایرانی اسلامی که مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد، کاهش آسیب پذیر اجتماعی، کاهش اعتیاد، تحکیم روابط خانواده و کاهش طلاق، افزایش امنیت اجتماعی، تقویت قانون گرایی و اخلاق سیاسی و اجتماعی به عنوان پشتوانه طرح تحول اجتماعی می باشد.

  وی افزود: طرح تحول اجتماعی هم اکنون به عنوان یکی از مهمترین طرح های شورای عالی انقلاب فرهنگی در این شورا و کمیسیون مهندسی فرهنگی در دست بررسی است.

  قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی گفت: با تصویب این طرح در شواری عالی انقلاب فرهنگی در آینده نزدیک پشتوانه اجرایی این طرح در قانون فراهم می شود.

  اجتماعی و فرهنگی اخلاق انقلاب دولت سبک زندگی شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح تحول اقتصادی طلاق مجلس شورای اسلامی وزیر کشور

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها