• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33845

  کلیه ارز و شهریه دانشجویان بورسیه خارج از کشور و همچنین مقرری و شهریه دانشجویان بورسیه داخل کشور با همکاری بانک مرکزی در روزهای پایانی سال گذشته پرداخت شد.

  به گزارش پارس به نقل از  مهر، دکتر کامران دانشجو در دیدار نوروزی جمعی از مدیران وزارت علوم و سازمان اموردانشجویان افزود: تمام ارز سال ۹۱ دانشجویان بورسیه خارج از کشور پرداخت شده است و همچنین ارز ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۲ این دانشجویان نیز در حال پرداخت است که در چند روز آینده در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام اینکه شهریه معوقه سال ۱۳۹۱ تمام دانشجویان بورسیه خارج از کشور که ۴۰۷ نفر بودند نیز پرداخت شده است، اظهار داشت: تمام شهریه و مقرری دانشجویان بورسیه داخل کشور با همکاری بانک مرکزی، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری و نیز وزیر اقتصاد و دارایی در روزهای پایانی سال گذشته پرداخت شد.

  دانشجو، با اشاره به پیگری های انجام شده برای ساماندهی مناسب اعتبارات پژوهشی در جهت رفع مشکلات کشور خاطر نشان کرد: با تلاش های صورت گرفته در شورای علوم، تحقیقات و فناوری برای اولین بار ردیف بودجه مستقل برای طرح های کلان ملی پژوهش و فناوری مصوب شورای عالی عتف در لایحه بودجه سال ۱۳۹۲ در نظر گرفته شده است.

  وی ادامه داد: ردیف بودجه مستقل برای طرح های کلان ملی پژوهشی در قالب اعتبارات وزارت علوم در لایحه بودجه سال ۱۳۹۲ به تصویب هیات دولت رسیده و این موضوع مورد حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز هست.

  وزیر علوم با اشاره به مسئولیت بزرگ جامعه دانشگاهی در جهت ایجاد آگاهی و شور و نشاط در فضای انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: همه مسئولان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی باید تلاش کنند که جامعه دانشگاهی اعم از اساتید، دانشجویان و کارکنان بتوانند در ایجاد فضای مشارکت حداکثری و حماسه ای سیاسی نقش ایفا کنند.

  دانشجو با اشاره به موفقیت های دانشگاه ها و مراکز پژوهش و فناوری در سال ۱۳۹۲ اضافه کرد: در سال گذشته رتبه علمی ایران در سطح جهان ۲ بار ارتقا یافته است به طوری که اکنون در پایگاه IsI در رتبه ۱۷ تولید علم جهان و اول منطقه و در پایگاه اسکوپوس نیز در رتبه ۱۵تولید علم جهان و اول منطقه قرار داریم.

  وی افزود: این موفقیت ها و سرعت رشد علمی در تاریخ آموزش عالی بی نظیر است که با تلاش بسیار جدی اعضای هیات علمی و دانشجویان این مرزو بوم صورت می گیرد و در عین حال بیانگر پویایی و شادابی در سطح دانشگاه ها است.

  وزیر علوم با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای ارتباط دانشگاه و صنعت و حوزه و کاربرد در سال گذشته گفت: اقدامات انجام شده برای ارتباط دانشگاه و صنعت و حوزه کاربرد بسیار موفق بوده است و بیانگر جهت گیری صحیح دانشگاه در جهت رفع مشکلات کشور است هرچند هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

  ارز ایران بانک مرکزی جامعه دولت روزهای پایانی سال علوم تحقیقات و فناوری مشکلات معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها