• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33801

  سبک زندگی در قرآن کریم به خوبی بیان شده است و اگر ما قرآن را صرفا به قرائت آن نخوانیم، قطعا درک مفاهیم قرآن در زندگی ما اثرگذار است.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، سیدمحمد حسینی در یازدهمین همایش قرآنی بخش چترود کرمان با بیان اینکه قرآن را باید از خود قرآن شناخت، اظهار داشت: اهمیت و عظمت قرآن در این کتاب به بهترین نحوه ممکن معرفی شده است.

  وی با اشاره به سوره الرحمن در قرآن و اینکه خداوند در این سوره نعمات خود را بر انسان ها به خوبی معرفی می کند، خاطرنشان کرد: خداوند در سوره الرحمن نعمت آفریدن قرآن را در راس همه نعمت ها معرفی می کند و ما باید قدردان واقعی این نعمت الهی باشیم.

  حسینی با اعلام اینکه عزت مسلمانان جهان در گرو بازگشت به قرآن است، گفت: قرآن کتاب بیداری و زندگی بشر طی تاریخ بوده و این روند ادامه دارد و دوای همه دردها و آلام اجتماعی انسان کتاب قرآن است.

  وزیر ارشاد با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در رابطه با تغییر سبک زندگی بیان داشت: سبک زندگی در قرآن کریم به خوبی بیان شده است و اگر ما قر آن را صرفا به قرائت آن نخوانیم، قطعا درک مفاهیم قرآن در زندگی ما اثرگذار است.

  وی برگزاری همایش ها و نمایشگاه های قرآنی را مقدمه و بهانه ای برای انس قرآن دانست و افزود: باید ضمن آموزش روخوانی قرآن به آموزش مفاهیم قرآنی نیز توجه شود.

  حسینی با بیان اینکه دولت نهم و دهم کمک های خوبی در زمینه فعالیت های دینی و قرآنی داشته است، ابراز داشت: طی عمر این دولت و به ویژه در شش ماهه نخست سال ۹۱ کمک های زیادی به مصلاها و مساجد سراسر کشور شده است.

  وی عنوان کرد: مردم در بحث قرآنی نباید منتظر کمک دولت باشند، بلکه باید در این زمینه اهتمام جدی نشان دهند و حرکت در مسیر قرآن معامله ای سراسر سود و خالی از هرگونه خسران و ضرر است.

  به گزارش فارس در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش چترود کتابخانه عمومی روستای رحیم آباد که توسط فردی خیر احداث شده است به بهره برداری رسید.

  جهان دولت دولت نهم سبک زندگی قرآن قرآن کریم مسلمانان مقام معظم رهبری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی زندگی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها