به گزارش پارس ، مجید یاسر را بیشتر با کارهای طنز می شناسند. نکته جالبی که در بازی های او دیده می شود روحیه شوخ طبعی اوست که بسیار هم شیرین است. او که با مجموعه « صاحبدلان» دیده و شناخته شد در کارهایی چون: « آشتی کنان» ، « شبکه سه و نیم» ، « وفا» ، « سه در چهار» و… هم بازی کرده. مجموعه « تهران پلاک یک» آخرین اثر یاسر است که هم اکنون شاهد پخش آن هستیم.

Ÿ در این چند ساله وقتی نامی از شما برده می شود ناخودآگاه شخصیت های طنزی که شما بازی کردید در ذهن مخاطبان مرور می شود. دوست داریم بدانیم علاقه شما به کار طنز از چه زمانی شکوفا شد؟

طنز بودنم از کودکی در ذاتم بوده و از زندگی ام منفک نبوده. همیشه دوست داشتم فضایی را به وجود بیاورم که همه افراد از حضور در آن جمع و ارتباط با یکدیگر لذت ببرند. از اولین کارم که دوربین مخفی های شبکه پنج بود و قبل تر از آن در تئاتر و حتی دوران سربازی این فضا را برای خودم تقویت کردم و در اولین فیلم سینمایی ام که « روز سوم» بود با اینکه شخصیتی جدی را بازی می کردم سعی کردم رگه هایی از محبت و زیبایی (که همان خنده است و من این نام را برایش انتخاب کردم چرا که از زیبایی های انسان است) را چاشنی شان کنم. در تمامی نقش هایی که بازی کردم دلم می خواست این زیبایی را از آنها نگیرم و به طریقی در هر کدام شان این را لحاظ کردم.

Ÿ مشوق اصلی تان چه کسی بود؟

مردم بزرگترین مشوقم بودند و بازخوردهایی که از آنها در کوچه و خیابان می گرفتم باعث می شد که شوخ طبعی ام را حفظ و تقویت کنم تا اتفاق بهتری بیفتد. بزرگترین اتفاق را خود مردم برایم رقم زدند، به شدت دوست شان دارم و اصلاً دلم نمی خواهد که از من برنجند.

Ÿ تبعات مثبت علاقه مردم را در زندگی تان دیدید؟

بله صددرصد. گاهی اوقات که از کار ناراحت بودم با دیدن مردم و انرژی های مثبت شان واقعاً حالم خوب می شد و بهترین شب های زندگی ام را برایم رقم می زدند.

Ÿ چقدر تلاش می کنید تا طنز بودن تان را در زندگی هم داشته باشید؟

واقعاً حس می کنم که این یک محبت الهی بود که خداوند در وجودم گذاشته و برای خودم نیست. همیشه خودم را یک مسافر در این دنیا می دانم و دوست دارم زمانی که از این دنیا می روم مسافر خوبی برای تمامی اطرافیانم بوده باشم و تلاشم بر این است که در همه ارتباط هایی که دارم آن را حفظ کنم.

Ÿ تا به حال برای تان پیش آمده که شوخی و جدی تان برای اطرافیان مشخص نباشد و شما را دچار مشکل کند؟

اوایل که تجربه کمتری به نسبت الان داشتم شاید این مسائل پیش می آمد اما الان فضا را مدیریت می کنم و نمی گذارم که حتی به سوء تفاهم برسد. معتقدم که در ارتباط به اوج پختگی رسیدم.

Ÿ در انتخاب دوستان تان چطور؟ شوخ طبع ها را انتخاب می کنید؟ یا جدی ها را؟

دوست دارم دوستانم با معرفت باشند و در رفاقت تا ته خط همراهی ام کنند. متاسفانه الان فقط سه چهار دوست خوب برایم مانده اند که انشاءالله خدا حفظ شان کند.

Ÿ در حال حاضر ما سریال « تهران پلاک یک» را از شما شاهدیم. کار با مهدی مظلومی چطور بود؟

مهدی مظلومی یکی از دوستان خیلی خوب من است و تا به حال تجربه همکاری با او را نداشتم. او در حقیقت یک مدیر و یک کارگردان خوب در عرصه طنز است و من خیلی خوشحالم که در این مجموعه حضور داشتم.

Ÿ چطور به شخصیت مهرداد رسیدید؟

مهرداد برگرفته از آدم های همین جامعه است و فکر می کنم که در همین مجموعه هم منفک از سایر شخصیت هاست. مهرداد و همسرش تنها زوج جوان این مجتمع هستند و خدا کند که با مخاطب هم ارتباط خوبی برقرار کنند.

Ÿ چندی پیش سریال « خاطرات مرد ناتمام» با بازی همسرتان مهشید حبیبی پخش شد و شما هم به عنوان مجری طرح در این مجموعه حضور داشتید.

به عنوان مجری طرح به فیلمنامه اشراف داشتم و در مراحل تولید و ضبط کار با بازیگران در ارتباط بودم. نگاه صادق کرمیار نگاهی خاص بود و ما به ایشان احترام می گذاشتیم.

Ÿ چقدر در انتخاب همسرتان برای این کار موثر بودید؟

در ابتدا قرار بر این بود که دختری هجده ساله شخصیت پری را بازی کند اما کمی که جلوتر رفتیم به این نتیجه رسیدیم که فرد با تجربه تری نقش پری را بازی کند. گزینه های مختلفی برای انتخاب بود و یکی از آنها هم همسرم بود که خدا را شکر با موافقت کارگردان روبرو شد، در اصل برای این انتخاب سعی کردم کمترین تاثیر را داشته باشم. هیچ وقت به تهیه کننده و کارگردان اصراری نداشتم که این نقش را به همسرم بدهید چرا که نگران کل مجموعه بودم و دوست داشتم که بهترین اتفاق برای این سریال بیفتد.

Ÿ بازی همسرتان را در این سریال دوست داشتید؟

بله؛ شاید بیشتر از کارهای قبلی شان و فکر می کنم که شخصیت دختری در شصت سال پیش را خیلی خوب ایفا کرده و حجب و حیا و متانت و آرامی ای که برای پری لازم بود را بسیار خوب نشان داده. با توجه به خصوصیاتی که از ایشان می دانم باید بگویم که قابلیت های بالایی در بازیگری دارد که در این سریال دیدیم. مهشید خیلی خوب شخصیت پری را پرداخت کرده بود.

Ÿ شما علاوه بر بازیگری در سمت تهیه کنندگی هم فعال هستید؟

بله اما در سال جدید دوست دارم که از دنیای تهیه و تولید خداحافظی کنم.

Ÿ چرا؟ خسته شدید؟

نه بحث خستگی نیست، دوست دارم تمام دغدغه و انرژی ام را در بازیگری صرف کنم. از خدا می خواهم و امیدوارم دوستان لطف کنند و نام تهیه کنندگی برای همیشه از من دور شود تا با فراغ بال بازیگری ام را ادامه دهم.

Ÿ برای سال آینده برنامه ای دارید؟

تمام فکرم این است که در بازیگری موفق شوم و دلم می خواهد تا دوستانم در این راه کمکم کنند که این اتفاق سریعتر برایم بیفتد و دیگر من را درگیر کارهای تهیه کنندگی نکنند.

Ÿ برای تعطیلات نوروز سفر نمی روید؟

من و همسرم تصمیمات مان را در لحظه می گیریم و برای سفرهایمان نیز هیچ وقت از قبل برنامه ای نداشتیم. احساس می کنم سفرهای بدون برنامه لذت بخش تر از سفرهای برنامه ریزی شده است.

Ÿ سال ۹۲ سال مار است. فکر می کنید چطور سالی باشد؟

تنها آرزویم این است و از خدا می خواهم که مردم کشورم در آرامش و آسایش باشند و پیش بینی ام این است که سال خوبی را پیش رو داریم.

منبع: راه زندگی

گفتگو: مائده میرفندرسکی