• لینک کوتاه
 • کد خبر: 333969

  سیاری بابیان اینکه در زمینه بیماری آنفلوآنزا هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد، گفت: اکنون وضع عادی شده و در هیچ منطقه‌ای از کشور مشکلی وجود ندارد.

  به گزارش پارس به نقل از مشرقدکتر علی اکبر سیاری در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه بیماری آنفلوآنزا بیماری فصلی است، اظهار داشت: این بیماری سالانه در فصل سرما شیوع پیدا می‌کند و 20 درصد جامعه به بیماری آنفلوآنزا مبتلا می‌شوند.


  وی با بیان اینکه بین 1 تا 5 درصد بیماران آنفلوآنزا فوت می‌کنند، گفت: کسانی در معرض خطر فوت قرار می‌گیرند که دارای بیماری‌های مختلف تنفسی، سرطانی، قلبی، کلیوی و دیگر بیماری‌های حاد باشند.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بیماری آنفلوآنزا در کشور فروکش کرده است، خاطرنشان کرد: بیماری آنفلوآنزا که در 2 استان کرمان و سیستان و بلوچستان شیوع یافته بود با اجرای برنامه‌های مختلف بهداشتی و مراقبتی اکنون فروکش شده است.

  سیاری بابیان اینکه در زمینه بیماری آنفلوآنزا هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد، گفت: اکنون وضع عادی شده و در هیچ منطقه‌ای از کشور مشکلی وجود ندارد. ولی باید مردم برای جلوگیری از شیوع این بیماری مراقبت‌های بهداشتی در جامعه از جمله دست ندادن با افراد بیمار و دیگر موارد بهداشتی را رعایت کنند.

  بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی با بیان اینکه داروی این بیماری در کشور فراهم است، گفت: افرادی که دارای بیمارهای مختلف کلیوی، سرطانی، تنفسی، قلبی، عروقی، دیابت و دیگر بیمارهای حاد هستند برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری آنفلوآنزا لازم است در اوائل فصل پاییز و زمستان واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه شیوع این بیماری دارای چند موج است، افزود: اکنون مرحله نخست شیوع آنفلوآنزا را پشت سرگذاشته‌ایم که مراحل بعدی خفیف‌تر است، ولی باید مراقبت‌های لازم بهداشتی انجام شود.

   

   

  روابط عمومی سرما سیستان و بلوچستان معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها