• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32659

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: گواهینامه‌های یکساله در جاده‌ها اعتبار ندارد و رانندگی با آن در مسیرهای برون شهری به منزله نداشتن گواهینامه است.

  به گزارش پارس، سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در گفت وگو با فارس گفت: موج سفرهای اولیه رفت ایام نوروز به پایان رسیده و اکثر مردم به مقصد های خود رسیده اند اما هنوز در برخی از جاده های کشور به صورت مقطعی ترافیک پرحجم و گاه نیمه سنگین مشاهده می شود.

  وی افزود: در مسیر های منتهی به شمال به ویژه کرج به چالوس، قزوین به رشت ترافیک سنگین اعلام شده است و در ورودی و خروجی شهرهای شیراز و اصفهان و همچنین در استان خوزستان با توجه به حضور مردم برای بازدید از مناطق جنگی، ترافیک پرحجم و نیمه سنگین گزارش شده است.

  سردار مؤمنی گفت: تعدادی از تصادفات در روزهای گذشته توسط افرادی رخ داده که به تازگی گواهینامه گرفته اند و هنوز در سال اول اعتبار گواهی نامه خود رانندگی می کردند که براساس مقررات، دارندگان گواهینامه های ب ۱ یا یک ساله تا پایان سال اول اعتبار گواهینامه خود اجازه رانندگی در مسیرهای برون شهری و همچنین از ساعت ۲۴ در شهر را ندارند و اگر خارج از مجوز رانندگی کنند به منزله راننده بدون گواهینامه محسوب می شوند.

  وی افزود: همکاران ما در تمام نقاط کشور حاضر هستند و با تخلفات به صورت جدی برخورد می کنند البته کسانی که اصرار به تخلف دارند کم هستند؛ اما در صورتی که راننده ای مرتکب تخلفات حادثه ساز شود، حتما مأموران راهنمایی و رانندگی با آن برخورد لازم را خواهند کرد.

  رئیس پلیس راهور ناجا در پایان گفت: آمارهای اولیه تلفات حوادث رانندگی تا دیروز نشان دهنده کاهش سوانح و حوادث نسبت به سال گذشته است اما تا پایان هفته اول تعطیلات آمار دقیق تر محاسبه و اعلام می شود.

  استان خوزستان اصفهان ایام نوروز پلیس راهنمایی و رانندگی ترافیک تعطیلات جاده راهنمایی و رانندگی رئیس پلیس راهور گواهینامه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها