• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32599

  مریم سادات کاظمی: آیا آقایی را می شناسید که با ریزش موهایش در طول سال ها نگران و ناراحت نشود؟ این غصه زیبایی چنان تاثیر عمیقی روی آنها می گذارد که ما فکرش را هم نمی کنیم.

  به گزارش پارس به نقل از قدس آنلاین، معمولا با ریزش موها مردان احساس می کنند که اعتماد به نفسشان را نیز از دست می دهند. در واقع طاس شدن ارتباط مستقیمی با اعتماد به نفس دارد. همچنین این مسئله در جلب نظردیگران نیز تاثیرگذار است. اما از دست دادن روحیه یک واقعیت حتمی و غیر قابل اجتناب نیست.

  ادامه زندگی با این نقص ناراحت کننده
  تحقیقات اخیر در این زمینه نشان می دهد که آقایان از این مشکل بسیار ناراحت می شوند و به سختی با آن کنار می آیند. بیش از ۶۲% آنها معتقدند که طاسی بر اعتماد به نفسشان تاثیر می گذارد. همچنین آنها نسبت به کسانی که این مشکل را ندارند، بیشتر احساس ضعف و عدم اطمینان خاطر می کنند. به علاوه بسیاری از مردان قدرت روانشناسی خود را نیز وابسته به موهایشان می دانند.

  جذابیت به هرقیمتی
  از طرف دیگر به نظر می رسد که زندگی عاطفی آنها نیز از ریزش موها در امان نیست. در واقع، از بین هر ۱۰ نفر مرد اروپایی گرفتار این مشکل، ۷ نفر اظهار می کنند که موها نقش مهمی در جذابیت دارد. از طرف دیگر، این موضوع ریشه نگرانی عظیمی در بین همه مردان است. در واقع ۷۱% مردان، فکر می کنند که با ریزش موها خانم ها چندان توجهی به آنها نخواهند داشت. از ۳ مرد، یک نفر بر این باور است که داشتن موهای زیبا یکی از مهم ترین فاکتورهای جلب نظر خانم هاست. اما متاسفانه هنوز چنین سؤالاتی از خانم ها پرسیده نشده است تا ببینیم که آیا این نگرانی واقعا درست است یا نه!

  پاسخ های مختلف!
  در مقابله با ریزش موها، مردان به راه هایی متوسل می شوند که بعضی از آنها واقعا تعجب برانگیز است. ترفند قدیمی کوتاه کردن یا تراشیدن بقیه موهاست، با این تصور که شبیه ستاره های فوتبال یا خواننده ها شده است. بعضی هم به کلاه یا موی مصنوعی متوسل می شوند. اما موضوع تعجب بر انگیز این است که بسیاری از آقایان همین که دچار ریزش مو می شوند، به ورزش رو می آورند! در واقع طاس شدن برای آنها یکی از علائم پیری است. به همین خاطر تصمیم می گیرند که از دست دادن موها را با عضلات قوی جبران کرده و نیروی جوانی را بار دیگر به دست آورند!

  این قدر مته به خشخاش نگذارید!
  آقایان، اگر موهایتان در حال ریزش است، در درجه اول علت را بشناسید و منشا این غم و ناراحتی عظیم را از خود بپرسید: آیا احساس پیری می کنید، تصورمی کنید کمتر مورد توجه هستید و… چرا که ممکن است موها عاملی باشند که در نهایت ناراحتی های بسیار مهم تری را به شما نشان دهند.
  به دیگرزیبایی های فطری و ظاهری خود توجه کنید. نکته مهمی که نباید فراموش کرد این است که به سلامت خود اهمیت بدهید، اما مراقب باشید به وسواس و خود شیفتگی نرسید. نخستین مسئله برای کسب اعتماد به نفس و جذاب بودن این است که وجود خود و تغییرات آن را همان طور که هست، بپذیرید.
  با این حال اگر هر روز صبح، تارموهای ریخته شده روی متکا را می شمارید و ازدیدن آن ها واقعا هول می کنید، به پزشک متخصص مراجعه کنید. در واقع، پزشک می تواند داروهایی برای شما تجویز کند که از ریزش موها پیشگیری یا شدت آن راکاهش دهد.

  منبع: www. Doctissimo. fr

  اعتماد به نفس پزشک پزشک متخصص روانشناسی زیبایی سلامت فوتبال مردان مو ریزش
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها