• لینک کوتاه
 • کد خبر: 324583

  رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت اموزش و پرورش با اشاره به اینکه قانون اساسی صراحت دارد آموزش در مدارس باید به زبان فارسی باشد، گفت: طبق اصل 15 قانون اساسی آموزش ادبیات بومی در مدارس بلامانع و زمینه‌های اجرای این موضوع در دست بررسی است.

  به گزارش پارس،به نقل از تسنیم محمدحسین سلیمی جهرمی در پنل طراحی و انتشار عمومی دایره المعارف آماری پیشرو در جهت توسعه عدالت اجتماعی که در دومین کنفرانس توسعه و عدالت آموزشی برگزار شد، اظهار داشت: قانون اساسی صراحت دارد که آموزش در مدارس باید به زبان فارسی باشد اما ذیل اصل 15 قانون اساسی آمده است آموزش ادبیات بومی در مدارس بلامانع است برهمین اساس اتاق فکری در آموزش و پرورش تشکیل شده است تا زمینه‌های اجرایی شدن آموزش ادبیات بومی را در مدارس فراهم کند.

  وی افزود: درسال 91 و 92 بومی پذیری از استان برای استان بود اما از سال 94 از بوم برای بوم پذیرش داشتیم. چرا که معتقدیم هر چه دامنه پذیرش نیرو را محدود کنیم امکان کاهش کیفیت وجود دارد.

  رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: امکان پژوهش در آموزش و پرورش به دلیل مشکلات اعتباری به شدت ضعیف شده است و نمی‌توان آمارها و داده‌های به دست آمده را تحلیل و بررسی کرد.

  آموزش و پرورش ادبیات دایره المعارف قانون اساسی وزارت آموزش و پرورش
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها