حجت الاسلام مومنی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 32426

  عید به معنای عبادت کردن و نزدیکی قلوب انسان‌ها به خداوند متعال است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس  حجت الاسلام سید حسین مومنی در جمع زائران و مجاوران مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: عید روز توجه خاص خدا بر بندگان خود و فراخواندن آنها در پیشگاه پروردگار و روز پوشانیدن جامه محبت او بر دل هاست.

  وی ادامه داد: روز عید، روز عمل و خوشحالی از قبول آن و روز اجابت درخواست بندگان از جانب پروردگار است. این روز، روز نوشتن امان نامه برای بندگان است و زمان تهیه آن چیزی است که در منزلی که انسان در پیش دارد، به کار او می آید.

  استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: عید روزی است که خداوند درهای احسان خود را به روی همه می گشاید و کرم و بخشش خویش را آشکار می کند. حال که خداوند کریم و بخشنده سفره عطا و بخشش گسترده، چه خوبست که هم نیکوکاران و هم گنهکاران با اعتراف (به نیاز و تقصیر خویش) و حیاء و شرمساری و امید بر سر این سفره جمع شوند که یقینا در این صورت آنان از لطف و احسان خدا بی بهره نخواهند ماند.

  حجت الاسلام مومنی به برخی از آداب روز عید اشاره کرد و افزود: صله رحم یکی از ویژگی های روز و ایام عید است که به سبب دوری از بدی ها و حذف کدورت ها محقق می شود.

  وی بیان کرد: باید سعی کنیم در سال جدید و این عید قلوب خود را عاری از هر چیزی جز خدای متعال کنیم چرا که تغییر در قلوبی شکل می گیرد که فقط جای خدا و خدایی باشد.

  استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: عید واقعی زمان ظهور حضرت مهدی (عج) به عنوان منجی عالم بشریت است که باید در همه حال برای سلامتی ایشان دست به دعا برداریم و همیشه یاد حضرت باشیم.

  حجت الاسلام مومنی گفت: در ابتدای سال جدید باید با خود عهد ببندیم که به عنوان یک منتظر واقعی عمل کنیم و همیشه هم بر دل و هم بر زبان منتظر حضرت باشیم.

  استاد حوزه علمیه قم ایام عید مسجد روز عبادت عید حجت دل الاسلام مومنی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها