• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32331

  به گزارش پارس، در جنگل های بارانی آمریکای جنوبی، میمون های سنجابی و کاپی باراها هیچ گاه با یکدیگر روبه رو نمی شوند. در حالی که میمون های سنجابی روی درختانی به ارتفاع ۲۰ متر زندگی می کنند، کاپی باراها به عنوان بزرگ ترین جوندگان روی زمین وقت خود را اغلب در سواحل رودخانه ها می گذرانند. اما در پارک تفریحی Beekse Bergen هلند، این دو گونه جانوری ۸ سال است که در جوار هم زندگی می کنند و ظاهرا روابط خیلی دوستانه ای با یکدیگر دارند. میمون ها نه تنها از سواری کردن روی پشت کاپی بارا لذت می برند، بلکه حتی با یکدیگر غذا می خورند و بازی می کنند.

  مارک بکف، بوم شناس رفتاری چنین توضیح می دهد: « روابط دوستانه بین حیوانات در بند شایع تر است. از آنجایی که نگهبانان به آنها غذا می دهند، این حیوانات می توانند به جای گشتن به دنبال غذا وقت خود را صرف شناختن همسایگان خود کنند. » اگرچه در سال ۲۰۰۵ / ۱۳۸۴ همسایگی مشابهی در باغ وحشی در ژاپن با کشته شدن میمون به دست کاپی بارا سرانجام ناخوشایندی پیدا کرد، اما به گفته بکف در اغلب موارد باغ وحش ها محیط امنی برای روابط عجیب و غریب حیوانی به شمار می رود.
  برای آن که ابعاد این تصویر بهتر دستتان بیاید، بد نیست بدانید که کاپی بارها بین ۱۰۷ تا ۱۳۴ سانتی متر طول، ۵۰ تا ۶۴ سانتی متر ارتفاع و ۳۵ تا ۶۶ کیلوگرم وزن دارند و میمون های سنجابی هم بین ۲۵ تا ۳۵ سانتی مر طول (البته بدون احتساب دم ۳۵ تا ۴۲ سانتی متری) و ۵۰۰ تا ۱۱۰۰ گرم وزن دارند.

  منبع: Khabaronline. ir

   

  بازی باغ وحش جنگل زمین ژاپن عجیب و غریب موش وزن هلند میمون
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها