• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32314

  در سریال «انجیل» محصول شبکه هیستوری، شیطان شباهت بسیاری به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا دارد.

  به گزارش پارس به نقل از خبرآنلاین، بازیگری که در این سریال کوتاه نقش « شاهزاده تاریکی» را بازی می کند، شباهت انکارناپذیری با باراک اوباما دارد و پخش این سریال واکنش های بسیاری را به دنبال داشته است، این در حالی است که تهیه کنندگان سریال تمامی این تفاسیر را « نامربوط» توصیف کرده اند.

  این سریال کوتاه ۱۰ قسمتی « انجیل» نام دارد و پیش از این جار و جنجال ها هم بسیار موفق بود، اما نمایش شیطان (شخصیت منفی سریال) با بازی موهامن کوازانی، که به لطف گریم و دیگر حقه های تصویری بسیار شبیه اوباما شده موجب به جریان افتادن سیلی از واکنش ها در شبکه های اجتماعی و رسانه ها شده است.

  اولین بار در شبکه اجتماعی توئیتر در حالی که سریال روز یکشنبه در حال نمایش بود، به این شباهت اشاره شد. گلن بک، مجری تلویزیونی مسیحی محافظه کار که این سریال را « یکی از مهم ترین سریال های دهه اخیر» توصیف کرده بود با قرار دادن عکسی در صفحه خود، اشاره کرد شیطان شبیه « آن آقا» شده است!

  کوازانی در سریال هایی با مضمون مذهبی بسیاری بازی کرده است؛ او بازیگر سریال های « داوود» (۱۹۹۷) ، « جرمیا» (۱۹۹۸) ، « در آغاز» و سریال نامزد جایزه اِمی (اسکار تلویزیونی) « ۱۰ فرمان» (۲۰۰۶) است.

  مارک برنت و روما داونی، تهیه کنندگان « انجیل» روز دوشنبه به این تفاسیر پاسخ دادند؛ « همه اش حرف نامربوط است. بازیگر نقش شیطان، یک بازیگر بسیار تحسین شده اهل مراکش است. قبلا هم در چند سریال حماسی با قصه های انجیلی بازی کرده، او مدت ها پیش از پیدا شدن سروکله اوباما، در نقش های شیطانی فرو رفته بود! »

  برنت که چهره اصلی تولید اولین تلاش سارا پالین در برنامه های تلویزیونی هم بوده خودش یک کاتولیک دوآتشه است و هرچند هرگز بطور آشکار مخالفت خود با اوباما را بیان نکرده، در چندین برنامه عمومی درمورد اعتقادات کاتولیکی خود سخنرانی کرده است.

  شبکه هیستوری نیز درمورد این شباهت گفته است: « شبکه هیستوری بالاترین احترامات را برای باراک اوباما قایل است. این سریال را با حضور بازیگران خارجی و متنوعی ساختیم. مایه ناراحتی است که کسی به چنین شباهت ساختگی اشاره کرده است. « انجیل» برای روشن کردن ذهن مردم درمورد تاریخ عمیق مسیحیت ساخته شده است. »

  واکنش های عجیب و غریب رسانه ها به این شباهت درحالی ادامه دارد که بک در صفحه توئیتر خود نوشته است: « رسانه ها، بی خیال شوید. » و افزوده: « یک بازیگوشی بود، این سریال محبوب من است و آن را تماشا کنید. »

  اولین قسمت این سریال ۱۳ میلیون نفر بیننده داشته است. اوباما و کابینه او درمورد این سریال اظهار نظر نکرده اند.

  اوباما باراک اوباما بازی برنامه های تلویزیونی توئیتر ذهن رئیس جمهور آمریکا شبکه های اجتماعی عجیب و غریب مراکش

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها