• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322739

  مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه ۱۷ هزار کلاس درس فرسوده در پایتخت وجود دارد، گفت: در صورت وقوع زلزله بالای ۶ ریشتر در تهران و در ساعات مدرسه، قطعاً بزرگترین فاجعه انسانی در مدارس اتفاق خواهد داد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران امروز در گردهمایی مدیران مدارس خیرساز شهر تهران که در تالار فرهنگ تهران برگزار شد، اظهار داشت: حدود 30 درصد ساختمان‌های مدارس تهران فرسوده است و نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

  وی با اشاره به چشم‌اندازی که شهرداری تهران از پایتخت دارد، افزود: چشم‌انداز شهرداری تهران از پایتخت این است که «تهران شهری است دانش‌بنیان، هوشمند و جهانی با هویت فرهنگ پایه‌دار برای اقامت، فراغت و فعالیت» مطرح شده است.

  چهاربند ادامه داد: تهران جزو 8 کلانشهر دنیاست اما واقعاً برخی مدارس با این چشم‌انداز ارائه شده اصلاً تناسبی ندارد و با حداقل‌های ایمنی که دانش‌آموزان باید داشته باشند، فاصله دارد.

  مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه 7 هزار کلاس درس در تهران داریم که نیاز به مقاوم‌سازی دارند، گفت: اگر زلزله 4 یا 5 ریشتری در تهران رخ دهد کسی تضمین نمی‌کند این 7 هزار کلاس درس فرو نریزد و باید اینها مقاوم‌سازی شوند.

  وی با اشاره به اینکه در مجموع 17 هزار کلاس درس از 33 هزار کلاس درس تهران فرسوده هستند، تصریح کرد: اگر قرار باشد این 17 هزار کلاس درس را با اعتبارات کنونی درست کنیم حدود 33 سال زمان می‌برد.

  چهاربند با ابراز نگرانی از بروز فاجعه انسانی در مدارس فرسوده تهران اظهار کرد: اگر زلزله بالای 6 ریشتری در تهران داشته باشیم قطعاً این 17 هزار کلاس درس فرسوده دوام نخواهند آورد و اگر این زلزله بین ساعت 7 صبح تا 14 عصر باشد بزرگترین فاجعه انسانی در مدارس پایتخت رخ خواهد داد.

  مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: یک میلیون و 100 هزار دانش‌آموز هر روز زیر سقف 17 هزار کلاس درسی می‌روند که وضعیت آنها نگران‌کننده است.

  وی با بیان اینکه مجمع خیرین مدرسه‌ساز جزو 3 سازمان مردم‌نهاد بزرگ و مؤثر در توسعه کشور است، گفت: خیران مدرسه‌ساز را باید تکریم کرد زیرا این خیر می‌تواند به لحاظ اخلاقی و اخلاق اسلامی روی دانش‌آموزان تأثیر بگذارد.

  چهاربند در پایان خاطرنشان کرد: جشنواره خیرین مدرسه‌ساز تهران امسال به صورت مدرسه‌ای برگزار می‌شود تا خیرین در مدارسی که خودشان ساخته‌اند مورد تقدیر و تشکر قرار گیرند.

  آموزش و پرورش پایتخت زلزله شهر تهران مدرسه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها