به گزارش پارس،به نقل از باشگاه خبرنگارانحسین طلا عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ؛ با اشاره به بررسی حذف یارانه سهم دولت در بیمه رانندگان تاکسی از سوی نمایندگان تهران اظهار کرد: حدود 80 هزار تاکسی در تهران وجود دارد که سالانه از این تعداد، 5 هزار دستگاه خارج و 5 هزار وارد می‌شوند که این دستگاه‌های ورودی، از سهم یارانه‌ای دولت برای بیمه محروم شدند.

 
وی با بیان اینکه حذف یارانه‌ای در بیمه رانندگان تاکسی با وجود حذف سهمیه‌ای بنزین موجب نارضایتی این صنف شده است، افزود: برای پیشگیری از نارضایتی این قشر و رفع مشکلات شغلی و معیشتی‌شان قرار است مجمع نمایندگان تهران نظر خود را مبنی بر عدم حذف این بیمه به معاون برنامه ریزی ریاست جمهوری اعلام کنند.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئولان سازمان تامین اجتماعی در خصوص حذف یارانه‌ای بیمه تاکسی‌رانان اعلام کردند که براساس نامه سازمان هدفمندی، ارائه خدمات سرویس به افراد جدید حذف می‌شود.
 
وی ادامه داد: از سوی دیگر سازمان تاکسی‌رانی اعلام کرد که این 5 هزار دستگاه از ورودی‌های جدید نبوده و فقط جابه‌جایی در خطوط تاکسی‌رانی در حال انجام است.
 
طلا گفت: براساس بررسی‌های صورت گرفته، مجمع نمایندگان تهران خواستار لغو کاهش سقف 80 هزار تاکسی در تهران هستند.