• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322484

  جامعه پزشکان ایران به خاطر مالیات، اجاره‌ی مطب و مخارج زندگی در تهران خط فقر پزشکان را زیر 5 میلیون تومان اعلام کرد.

  به گزارش پارس،به نقل از باشگاه خبرنگارانتا به حال از خود پرسیده‌اید خط فقر به چه معناست؟برخی می‌گویند خط فقر یعنی جایی که تو را از طبقات مختلف درآمدی جدا می‌کند و وقتی پایین تر از آن قرار بگیری، توان گذران زندگی برای تو و خانواده‌ات سخت می‌شود و کم کم منجر به حذف طبقه‌ متوسط درآمدی که در آن قرار داری می‌شود.

   
  برخی از صاحب نظران اقتصاد معتقدند که خط فقرعامه‌ی مردم یک میلیون و پانصد هزار تومان است و این در حالی است که بنابر اعلام عضو هیئت مدیره جامعه جراحان ایران خط فقر پزشکان 5 میلیون تومان است و این یعنی تقریبا 5 برابر خط فقر عامه‌ی مردم.
   
  فقر و نابرابری دو وزنه‌ سنگین هستند که وضعیت وخیم اقتصادی در کشور را نشان می‌دهند؛ این وزنه‌ها در شهر تهران بسیار سنگین‌تر بود و کارشناسان، خط فقر در تهران را 2 میلیون و 300 هزار تومان می‌دانند.
   
  * پزشکان میلیونر، خط فقر میلیونی
   
  اقتصاددانان خط فقر را تعریف کرده‌اند، خط فقر یعنی یک حداقل زندگی که در پایین‌تر از آن سلامت اقتصادی اعضای خانواده دچار مشکل می‌شود و حالا این جا این سوال مطرح است که واقعا زندگی پزشکان ما زیر 5 میلیون تومان دچار تهدید شده و سلامت خود را از دست می‌دهد؟
   
  این در حالی است که حقوق کارگران در ایران به یک میلیون تومان هم نمی‌رسد! پس چه کسی باید نگران سلامت کارگران و خانواده‌هایشان باشد؟
   
  * اجاره‌ی مطب از جیب بیمار
   
  عضو هیئت مدیره جامعه جراحان عقیده دارد به خاطر مالیات اجاره‌ی مطب و مخارج بالای زندگی در تهران باید خط فقر پزشکان را 5 میلیون تومان در نظر گرفت و پزشکی که کمتر از این درآمد داشته باشد زیر خط فقر است.
   
  بنابراین وزارت بهداشت به جای تعیین تعرفه برای ویزیت پزشکان باید سطح درآمد را برای میزان مالیات در مطب هر کدام در نظر بگیرد و تعرفه را بنابر این شرایط برای تک تک پزشکان به صورت جداگانه تعیین کند تا پزشکان بتوانند این میزان مخارج بالا را از جیب بیماران تامین کنند تا به زحمت نیافتند.
   
  * بهبود شرایط پزشکان، به نفع بیماران 
   
  هنگامی که وضع معیشتی در تهران با وجود پرداخت هزینه‌های زیاد برای اجاره یا خرید مطب و مالیات‌های سنگین در تهران در مرز خطر و زیر خط فقر اعلام شده باشند، نه تنها وضع برای پزشکان سخت شده بلکه اوضاع برای بیماران که مجبور به پرداخت هزینه‌های درمانی نامتعارف شده‌اند نیز سخت و غیر قابل تحمل خواهد شد.
   
  آن هنگام است که پزشکان با نوشت ویزیت چند باره برای آزمایشات برای بیماری‌های بسیار ساده سعی در جبران وضعیت مالی خود خواهند کرد و شرایط مالی بیماران را با خطر مواجه خواهند ساخت.
   
  امیدوارم جامعه پزشکی و مسئولان مربوطه راهی برای بهبود اوضاع مالی و هزینه‌های زندگی پزشکان تهرانی بیابند تا شرایط بیماران و خط فقری که هیچ مددرسانی ندارد مانع از درمان بیماران نشود.
  ایران حقوق خط فقر درآمد مالیات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها