به گزارش پارس به نقل از تسنیم، محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه مترو نعمت آباد، با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ساخت مترو اولویت اول شهرداری و تخصیص اعتبارات و پیگیری اجرای کارهای عمرانی آن است.

وی با بیان اینکه به مردم قول داده بودید هر ماه یک ایستگاه افتتاح کنیم، ادامه داد: نعمت آباد ایستگاه ویژه‌ای از نظر بزرگی پروژه در جنوب شهر تهران است و بخش قابل توجهی از مردم اسلام شهر و رباط کریم می‌توانند از آن استفاده کنند. این درحالی است که برای این ایستگاه ایستگاه تاکسی و اتوبوس نیز درنظر گرفته شده است.

شهردار تهران درباره افتتاح ایستگاه اسلام شهر نیز گفت: اگر دولت اعتبارات مورد نیاز آن را تأمین کند کار احداث متروی اسلامشهر را در دست می‌گیریم. تاکنون قول مساعدی برای تأمین اعتبار اولیه این بخش از مترو داده نشده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در حوزه حسابرسی شرکت‌ها و سازمان های شهرداری تهران نیز گفت: نظم و انضباط مالی و حسابرسی در شهرداری شفاف‌ترین دوران خود را می‌گذراند. اینکه یک حسابرس وضعیت مالی یک شرکت را تأیید و حسابرسی دیگری برهمان اسناد آن را رد می‌کند نشانگر وجود یک مشکل است که جامعه حسابرسی باید به آن ورود کند و افراد نمی‌توانند درباره آن نظر بدهد چه عضو شورای شهر باشند وچه بنده به عنوان شهردار. 

قالیباف با تأکید براینکه باید براساس اظهارات کارشناسی سخن گفت و آنها را در رسانه‌ها مطرح نکرد، تصریح کرد: براساس قانون موضوع باید در صحن شورا مطرح شود، شهرداری نیز حرف‌های خود را بیان کند و بعد از نهایی‌شدن به اطلاع مردم برسد.

وی افزود: حسابرس باید اسناد را ارائه دهد و اگر اعضای شورا نیز اسناد تخلفی دارند ارائه کنند.قیمت زمین تپه‌های عباس آباد براساس اسناد و نرخ دولتی مشخص می‌شود. اما نمی‌دانیم قیمت 4 میلیارد را چگونه بدست آوردند.

به گفته قالیباف تا حسابرسی در صحن شورا ارائه نشود قانون اجازه نمی‌دهد اسناد در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد.