• لینک کوتاه
 • کد خبر: 315447

  معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برنامه پزشک خانواده از روستاها آغاز شده و در حاشیه شهرها و شهرهای کوچک ادامه یافته‌ است، گفت: این برنامه در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

  ~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری فارس علی اکبر سیاری در اجلاس معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با بیان اینکه شکوفایی خدمات درمانی،  آرمان گرایی و خدمت بی منت به مردم باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: این سه عنصر مهم مورد توجه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار دارد و افزایش امید به زندگی اولین ماموریت ما است.

  وی ادامه داد: پیشگیری و کنترل عوامل خطر، ماموریت دوم ما است و باید تلاش کنیم تا کاهش آسیب‌های زندگی به عنوان ماموریت سوم محقق شود.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت عنوان کرد: هفت برنامه و 10 پروژه مهم در سطح معاونت های بهداشتی کشور دنبال می شود و باید یک کار هماهنگی را انجام دهیم و نباید به گونه‌ای باشد که برخی افراد در معاونت‌ها از برنامه ها بی خبر باشند.

  سیاری ارائه خدمات درمانی مطلوب در روستاها و اجرای پزشک خانواده در روستاها را جزو اولین برنامه‌ها دانست و گفت: برنامه دوم حاشیه شهرها و شهرهای زیر 50 هزار نفر بود تا پزشک خانواده در این شهرها اجرایی شود.

  وی یادآور شد: برون سپاری خدمات بهداشتی و درمانی هرچند جزو سیاست‌های وزارت است اما دراین مورد حساسیت زیادی داریم.

  وی عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز تجارب خوبی در زمینه خدمات درمانی و بهداشتی و اجرای پزشک خانواده داشته که امیدواریم مورد توجه سایر مسئولان در استان‌ها قرار گیرد.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت تصریح کرد: ارتباط با خدا و رشد معنوی مسئولان بهداشتی کشور بسیار مهم است که موجب ارتقای اخلاقیات و معنویات می شود و برای خدمت بهتر به مردم و رسیدن به برنامه های پیش بینی شده نیازمند همگرایی و وحدت هستیم تا به یک فرهنگ سازمانی مطلوب برسیم.

  وی در پایان سخنانش با اشاره به برگزاری اجلاس معاونین بهداشت گفت: امیدوارم برگزاری این همایش در مدت سه روز با موفقیت‌های خوبی همراه باشد.

   

  پزشک خانواده دانشگاه علوم پزشکی معاون وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی وزیر بهداشت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها