~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری مهر سرهنگ عابدی با اشاره به آماده باش کلیه نیروهای راهور تهران همزان با نخستین روز بازگشایی مهر ماه گفت: بر اساس برآوردها ترافیک معابر داخلی و بزرگراهی حدود ۱۵ درصد در نخستین روز سال تحصیلی جدید افزایش داشته است.

وی با اشاره به سنگین بودن بار ترافیک بزرگراهی در ساعات صبح امروز تاکید کرد: بار ترافیک صبحگاهی اولین روز مهر ماه از ساعت ۶:۳۰ آغاز شد و تا ساعت ۸ ادامه داشت.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اینکه پیک ترافیک صبحگاهی از ساعت ۷ تا ۸ بوده است، خاطرنشان کرد: تا لحظه مخابره این خبر خوشبختانه هیچ تصادف فوتی یا جرحی در پایتخت در نخستین روز مهر ماه نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه برابر دستور رئیس پلیس راهور ناجا طرح ویژه ترافیکی بازگشایی مدارس تا ۱۵ مهر ادامه دارد، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود با توجه به تعطیلات پیش رو در روز شنبه با بار ترافیکی بیشتری رو به رو باشیم.

سرهنگ عابدی به برپایی مراسم دعای عرفه اشاره و خاطرنشان کرد: بر این اساس پیش بینی می شود در ساعات بعدازظهر به خصوص در مناطق مرکزی تهران بار ترافیکی قابل توجهی داشته باشیم که در این خصوص نیز برنامه ریزی ها و هماهنگی های لازم صورت گرفته است.