~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری مهر حجت الاسلام محمد جعفر منتظری در جلسه سی‌و یکم شهریورماه هیات عمومی دیوان گفت: هفته دفاع مقدس، یادآور یکی از برگ‌های زرین دوران انقلاب و موجب افتخار و سربلندی این ملت و مملکت در دفاع جانانه از اسلام و ایران اسلامی است.

وی افزود: استکبار جهانی و عوامل منطقه‌ای آن وقتی با توفان عظیم انقلاب اسلامی مواجه شدند و دریافتند که اقدامات مذبوحانه داخلی آنان اثری ندارد، با تحریک جانی بالفطره و خبیث منطقه، صدام حسین و همچنین دفاع و پشتیبانی تسلیحاتی و تبلیغاتی و همکاری نظامی، امنیتی و اقتصادی با وی اقدام به حمله نظامی کردند.

رئیس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: آنان به خیال باطل، حمله به انقلاب نوپا و جدیدالاحداث اسلامی را آغاز کردند و مدعی بودند که ظرف یک هفته به تهران رسیده و انقلاب را از بین می‌برند.

منتظری با اشاره به پشتیبانی همه دنیا اعم از شرق و غرب از رژیم غاصب صدام، اظهار داشت: آمریکا، اروپا و شوروی با حمایت‌های خود از صدام در تجاوز به کشور مقدسمان در حقیقت مصداقی از جنگ احزاب را علیه انقلاب اسلامی ایران به راه انداختند.

وی ادامه داد: در جریان این دفاع مقدس، ملت بویژه جوانان و نیروهای مسلح بدون کوچکترین واهمه و ترسی گوش به فرمان و متاثر از نفوذ معنوی حضرت امام خمینی(ره) به عنوان فرمانده کل قوا، در مقابل تجاوز مذبوحانه دشمن ایستادند و توانستند به رغم وجود همه مشقت‌ها، مشکلات و سختی‌ها در مقابل اتحاد استکبار و عواملش سرافرازانه به پیروزی دست یابند.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: حاصل این رشادت و مقاومت تقدیم بیش از دویست هزار شهید و همچنین جانبازی و ایثار هزران نفر از هموطنانمان بوده است.

وی با بیان این مطلب که کمتر بتوان طی 14 قرن تاریخ اسلام نمونه‌ای مانند آنچه در دفاع مقدس شاهد آن بودیم، یافت، خاطر نشان کرد: جز آنچه در صدر اسلام و در رکاب حضرت امام حسین‌(ع) رخداده است، نمونه دیگری برای این جانبازی و ایثار وجود ندارد.

منتظری افزود: با هشت سال دفاع مقدس عزت ملت و کشور و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران تثبیت شد.

رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه به دلایل تاکید و توجه مقام معظم رهبری به جهاد مجاهدین و جوانان رزمنده و بصیر اشاره کرد و بیان داشت: دلیل توجه مقام معظم رهبری به آنان این است که براساس آموزه‌های قرآنی مجاهدین فی سبیل الله در مقابل خداوند اجری عظیم دارند، بعلاوه اینان در دفاع مقدس موجب اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران شده‌اند.

وی ادامه داد: عزت، شرف و اقتداری که امروز در کشور از آن بهره‌مندیم، همه و همه ناشی از رشادت سنگرنشینانی است که با دفاع از کشور و صیانت از آن در برابر جنایت جنایتکاران ایستادند.