~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری ایسنا  علی اصغر فانی در مراسم آغاز سال تحصیلی 94-95 که با حضور رئیس جمهور در دبستان پسرانه باقرالعلوم منطقه 14 تهران برگزار شد، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش مبتنی بر اسناد بالا دستی و رهنمودها و حمایت‌های مقام معظم رهبری و برنامه‌های دولت تدبیر و امید با حمایت جدی روحانی در افزایش اعتبارات این بخش در حد مقدورات مالی کشور توانسته در توسعه و بسط عدالت آموزشی، و ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی و تربیتی و همچنین افزایش پوشش تحصیلی دانش‌آموزان در مناطق محروم و عشایری گام‌های بلندی بردارد.

وی در ادامه به برخی از توفیقات وزارت آموزش و پرورش اشاره و بیان کرد: اولین توفیق مشارکت مردم در آموزش و پرورش در ابعاد مختلف همچون جلب کمک‌های مردمی خیرین مدرسه ساز تا سقف 8 هزار میلیارد ریال در سال جاری، افزایش مدارس غیردولتی قریب به 12 درصد کل دانش آموزان، اجرای طرح خرید خدمات آموزشی، نظارت جامع و رتبه بندی برای ارتقاء کیفیت فعالیت‌ها، فعال کردن شوراهای آموزش و پرورش استان در 720 منطقه آموزشی کشور، توسعه مشارکت دانش آموزان در شوراهای دانش آموزی، برگزاری جشنواره‌های علمی و مسابقات قرآنی، حضور و کسب مقام‌های جهانی در المپیادهای جهانی و گسترش پژوهش‌سراهای دانش آموزی، کیفیت بخشی و توسعه انجمن اولیاء و مربیان به حساب می‌آید.

فانی ادامه داد: توفیق دوم ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی است؛ به نحوی که با وجود افزایش دانش آموز طی دو سال گذشته نیروی انسانی آموزش و پرورش از یک میلیون و 20 هزار به 978 هزار نفر کاهش یافت. توفیق بعدی تحول بنیادین نظام آموزشی است. به عنوان توفیق دیگر باید به مطالبات رئیس جمهور اشاره کنم که به زنگ طلایی مطالعه علمی، کتابخوانی و گفت و گو برای تربیت دانش‌آموزان نوآور و خلاق تاکید شده است.

وی همچنین یاد آور شد: همکاران عزیز ما در وزارت آموزش و پرورش به خوبی آگاهی دارند که پس از انجام توافق هسته‌ای با تلاش دولت چرخ تولید با سرعت بیشتری به حرکت درخواهد آمد. به همین دلیل توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای به میزان قریب به 40 درصد دانش آموزان متوسطه مورد نظر و همت آموزش و پرورش قرار گرفته است.