به گزارش پارس به نقل از فارنت بریتانیا به جای اینکه دسترسی کاربران به شبکه‌های اجتماعی را مسدود کند، راه را برای اتصال به این شبکه‌ها باز می‌گذارد؛ اما فعالیت کاربران در شبکه‌های اجتماعی از جانب دولت این کشور رصد می‌شود.
بنا به گزارش‌های اخیر، دولت بریتانیا به پنج شرکت مجوزی داده است که بر اساس آن فعالیت‌ کاربران در شبکه‌‌های اجتماعی توییتر، فیس‌بوک و وب‌لاگ‌های شخصی رصد می‌شود، این اطلاعات به سازمان‌های مذکور کمک می‌کند تا لحظه به لحظه با به کارگیری فیلترهای مختلف، عملکرد کاربران را تحت نظر داشته باشند.
سخنگوی کابینه مجلس انگلستان در این خصوص گفته است که دولت به دنبال راه‌هایی برای رصد کردن رفتار کاربران در شبکه‌های اجتماعی دیجیتال و رسانه‌های سنتی است تا سیاست‌های خود را بر اساس این بازخوردها مدون کند.
این مقام دولت بریتانیا مدعی شد که قبل از این نیز دولت این کشور به شیوه‌های مختلف عملکرد کاربران در شبکه‌های اجتماعی را کنترل می‌کرده است اما قرار داد اخیر باعث می‌شود فرآیند رصد کردن کاربران در شبکه‌های اجتماعی مختلف دقیق‌تر و با هزینه کمتری انجام شود، از آنجایی که این هزینه‌ها از منابع مالیات دریافتی از مردم کسب می‌شود، رصد کردن فعالیت کاربران در شبکه‌های اجتماعی با هزینه پایین‌تر در نهایت به نفع خودِ مالیات‌ دهنده‌ها تمام می‌شود.
هم حتماً شنیده‌اید که می‌گویند چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است، سیاست‌ جدید دولت انگلستان در رصد کردن فعالیت کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز نوع دیگری از زیر نظر داشتن کاربر است که دولت انگلستان سعی دارد آنرا توجیح کند.